Orbit Fab дозаправить супутник за 20 мільйонів доларів

Аерокосмічний стартап Orbit Fab, який займається створенням мережі орбітальних заправних станцій, вперше назвав вартість своїх послуг. Дозаправлення супутника на геостаціонарній орбіті коштуватиме 20 млн доларів.

Геостаціонарний танкер Orbit Fab (концепт). Джерело: Orbit Fab

Orbit Fab була заснована у 2018 році. Основною метою підприємства є створення мережі космічних танкерів та апаратів-заправників, які доставляють паливо до супутників компаній-замовників. За свою діяльність Orbit Fab вивела на сонячно-синхронну орбіту невеликий демонстратор, призначений для відпрацювання технології довготривалого зберігання палива. Також інженери компанії розробили універсальний заправний порт RAFTI (Rapidly Attachable Fluid Transfer Interface).

Наступним кроком Orbit Fab стане запуск повноцінного космічного танкера. Він буде виведений на орбіту, яка пролягає на 300 км вище за геостаціонарну. Отже, танкер не заважатиме активним геостаціонарним апаратам, але при цьому перебуватиме трохи нижче за орбіту поховання. Компанія планує здійснити перше заправлення у 2025 році.

Мережа космічних заправок Orbit Fab (концепт). Джерело: Orbit Fab

Варто зазначити, що оскільки основна частина геостаціонарних супутників не має порту RAFTI, спочатку Orbit Fab збирається використовувати свій танкер, як заправну станцію для космічних буксирів. Нещодавно вона підписала відповідну угоду із компанією Astroscale. У майбутньому ж, у міру того, як дедалі більше геостаціонарних супутників оснащуватиметься портом RAFTI, Orbit Fab планує налагодити прямі заправні рейси. Для цього будуть використовуватись спеціальні «паливні шатли», розробкою яких зараз займаються фахівці компанії.

Крім того, нещодавно Orbit Fab уперше назвала вартість однієї дозаправки геостаціонарного супутника. Вона коштуватиме 20 млн доларів. За ці гроші Orbit Fab надасть до 100 кг гідразину. Компанія вирішила почати з цього палива, тому що воно активно використовується, як на урядових, так і комерційних апаратах. У майбутньому, Orbit Fab планує розпочати роботу з іншими видами палива та на інших орбітах.

За матеріалами https://spacenews.com

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine