Orbit Fab займеться дозаправленням космічних буксирів

Аерокосмічний стартап Orbit Fab повідомив про підписання контракту з компанією Astroscale. У межах угоди вона зобов’язується доставити на навколоземну орбіту до 1000 кг ксенонового палива. Воно використовуватиметься для дозаправлень космічних буксирів LEXI.

Геостаціонарний танкер Orbit Fab (концепт). Джерело: Orbit Fab

Компанія Orbit Fab була заснована 2018 року. Її основною метою є створення мережі орбітальних «заправних станцій», яка складатиметься з безлічі танкерів та апаратів-заправників, що доставляють паливо до супутників компаній-замовників. За час своєї діяльності Orbit Fab вже вивела на сонячно-синхронну орбіту невеликий демонстратор, призначений для розробки технології довготривалого зберігання палива. Також інженери компанії розробили універсальний заправний порт RAFTI (Rapidly Attachable Fluid Transfer Interface).

Наступним кроком Orbit Fab стане відправлення танкера на геостаціонарну орбіту. Він буде запущений як попутний вантаж ракетою Falcon 9 (основним вантажем стане місячний апарат IM-2). Реалізація місії запланована на кінець 2022 — початок 2023 року.

Що стосується Astroscale, то одним із напрямів діяльності компанії є створення космічних буксирів LEXI (Life Extension In-Orbit). Вони призначені для продовження терміну життя супутників, які вичерпали власні запаси палива. Після стикування буксири використовуватимуть свої двигуни для утримання апарата на робочій позиції та виконання всіх необхідних маневрів, включаючи його подальше виведення на орбіту поховання.

Космічний буксир LEXI. Джерело: Astroscale

Космічні танкери Orbit Fab мають стати важливою частиною стратегії Astroscale. Компанія розраховує використовувати їх для дозаправлення буксирів. Це дозволить значно збільшити термін їхньої служби. Наразі запуск першого LEXI запланований на 2026 рік.

Варто зазначити, що Astroscale — не єдина компанія, що займається створенням космічних буксирів. Зокрема, у Northrop Grumman є два подібні апарати, які стикувались із супутниками Intelsat 901 та Intelsat 10-02. Також уже 2024 року компанія планує запустити новий буксир для обслуговування одразу кількох супутників.

За матеріалами https://spacenews.com

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Долучайтеся: https://t.me/ustmagazine