Orbit Fab запустить супутник-танкер на геостаціонарну орбіту

Аерокосмічний стартап Orbit Fab планує відправити на геостаціонарну орбіту спеціальний танкер, призначений для дозаправлення інших космічних апаратів. Він буде запущений як попутний  вантаж ракетою Falcon 9 (основним вантажем стане місячний апарат IM-2). Реалізація місії запланована на кінець 2022 — початок 2023 року.

Геостаціонарний танкер Orbit Fab (концепт). Джерело: Orbit Fab

У червні нинішнього року Orbit Fab уже вивела на сонячно-синхронну орбіту невеликий демонстратор, призначений для відпрацювання технології довготривалого зберігання палива. Новий геостаціонарний апарат буде більшим і зможе нести на борту понад 90 кг гідразину. Заявлений термін служби супутника-танкера становитиме 15 років.

За словами представників компанії, у майбутньому вона збирається створити мережу орбітальних «заправних станцій», що складатиметься з великої кількості танкерів і апаратів-заправників, які доставлятимуть паливо до супутників компаній-замовників. Orbit Fab також займається розробкою універсального заправного порту RAFTI (Rapidly Attachable Fluid Transfer Interface) й активно лобіює його впровадження серед державних і приватних супутникових операторів.

За матеріалами: https://spacenews.com

[ajax_load_more single_post="true" single_post_id="32019" single_post_order="previous" single_post_target="#post-wrapper" post_type="post" css_classes="alm-btn" button_label="Завантажити ще"]