SpaceX виклала 360-градусне відео видовищного старту Starship

Компанія SpaceX продовжує ділитися чудовими відео та світлинами, зробленими під час другого випробувального польоту своєї потужної ракети-носія Super Heavy та космічного корабля Starship. Під час запуску на вежі пускового майданчика Starbase була встановлена 360-градусна камера в захисному чохлі, що дозволило шанувальникам космосу спостерігати запуск із найближчої відстані, не потрапляючи під небезпечний вплив жару та ударних хвиль.

Переглянути 360-градусне відео можна як зі смартфону, так і з комп’ютера, але найкращі відчуття можна отримати, якщо подивитися на це видовище через VR-гарнітуру. Саме у віртуальній реальності можна безпечно насолодитися тим, як 33 двигуни Raptor та підйомною силою 7 млн кг піднімають у небо ракету заввишки 122 м.

SpaceX також опублікувала сповільнене відео крупного плану відриву Super Heavy від стартового майданчика на космодромі у Бока-Чіка (штат Техас). Для повного занурення у цей видовищний процес бажано увімкнути звук і одягти навушники.

Ці вражаючі відео захопили шанувальників космосу, які не змогли побачити старт ракети наживо, але отримали унікальну можливість детально переглянути історичний запуск. Доречі, хоча SpaceX і називає його вдалим (під час нього були виконані майже всі заплановані операції), сам політ завершився вибухом ракети-носія Super Heavy та руйнуванням Starship. Наразі Федеральне управління цивільної авіації (FAA) займається розслідуванням катастрофи.

Starship
Ракета-носій Super Heavy із космічним кораблем Starship. Фото: SpaceX

SpaceX заявила, що отримані під час цього льотного випробування дані будуть корисними для подальшого вдосконалення Starship. Коли цей корабель буде готовий, він зможе доставляти екіпажі та вантажі на Місяць, Марс, а можливо, й далі.

А поки компанія активно готується до третього запуску, який може бути здійснений уже до кінця поточного року.

Раніше ми повідомляли про те, чи отримає SpaceX дозвіл на подальші випробовування.

За матеріалами digitaltrends.com

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Долучайтеся: https://t.me/ustmagazine