SpaceX відклала запуск місії «Хакуто-R»

Компанія SpaceX відклала старт ракети Falcon 9 із космічним апаратом «Хакуто-R». Рішення було ухвалене після перевірки носія. Компанія поки що не назвала нової дати запуску.

Ракета Falcon 9 із розміщеним на її борту апаратом «Хакуто-R». Джерело: SpaceX

Апарат «Хакуто-R» створений японською компанією iSpace. Він призначений для доставлення корисного навантаження на місячну поверхню. На борту «Хакуто-R» розміщено кілька наукових інструментів, а також «Рашид» перший в історії арабський ровер. 10-кілограмовий апарат був збудований Космічним центром Мохаммеда Бін Рашида (ОАЕ).

Крім «Хакуто-R» та «Рашида», Falcon 9 несе ще один вантаж: побудований фахівцями NASA кубсат Lunar Flashlight. Він призначений для пошуку слідів водяного льоду та летких речовин на Місяці. Передбачається, що під час прольоту над полярними кратерами супутник підсвічуватиме їхнє дно за допомогою лазера з метою пошуку льоду та визначення хімічного складу поверхні.

Запуск «Хакуто-R» мав відбутися 30 листопада. Але спочатку SpaceX зсунула його на добу, пояснивши рішення про необхідність додаткових перевірок, а потім перенесла на невизначений термін. Наразі компанія не назвала нову дату запуску місії.

Нагадаємо, що iSpace бере участь у неофіційному змаганні за право стати першою приватною компанією, яка успішно посадила свій апарат на Місяць. Її найближчими конкурентами є американські стартапи Intuitive Machines та Astrobotic. Запуски їхніх місячних місій мають відбутися на початку наступного року.

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі

Долучайтеся: https://t.me/ustmagazine