SpaceX успішно випробувала ракетний двигун для висадки людей на Місяці

Місія NASA Artemis є однією з найбільш захопливих космічних мандрівок, на які з нетерпінням чекає весь світ. Перед стартом Artemis III, яка має намір висадити людей на поверхню Місяця, NASA має подолати великі перепони. Важливим кроком в її розвитку є успішні випробування двигуна місячного посадкового модуля SpaceX.

SpaceX Raptor
Випробування двигуна SpaceX Raptor для місії Artemis III. Фото: SpaceX

У NASA повідомили, що SpaceX змогла довести надійність ракетного двигуна, який буде використовуватися в Artemis III. Двигун SapceX Raptor для системи посадки HLS успішно пройшов випробування на стабільність і зміну потужності під час різних маневрів. Це дуже важливо для контролю у складних операціях під час посадки.

Цей двигун, який входить до складу HLS, стане ключовим елементом для безпечної посадки на Місяць та повернення на Землю. Схожа концепція використовувалася у межах місій Apollo для астронавтів під час перших висадок на Місяці.

Випробування Raptor набувають особливого значення, оскільки вони довели, що двигуни здатні працювати в умовах екстремального перепаду температур, спричинених тривалим перебуванням в космосі. Також вони продемонстрували, що можуть забезпечити необхідну тягу для безпечної посадки на поверхню Місяця.

NASA і SpaceX активно співпрацюють над розробкою систем для Artemis III та інших майбутніх місій на Місяць. Система HLS відкриває нові можливості для NASA і SpaceX у підкоренні Місяця та Марса, й, можливо, інших космічних об’єктів.

Ілюстрація польоту ракети NASA SLS місії Artemis III
Ілюстрація польоту ракети NASA SLS місії Artemis III

У майбутньому варто сподіватися на подальший успіх, однак треба пам’ятати, що затримки в інших проєктах SpaceX, таких як Starship, можуть вплинути на реалізацію місій NASA Artemis.

Раніше ми повідомляли про те, як LRO зазнімкував можливе місце посадки Artemis III.

За матеріалами NASA.

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine