SpaceX розлючена відмовою уряду США виділити на Starlink близько мільярда доларів

Федеральна комісія зі зв’язку минулого тижня відхилила апеляцію SpaceX щодо відновлення гранту в розмірі 885 млн доларів на забезпечення високошвидкісного широкосмугового зв’язку в сільській місцевості за допомогою супутників Starlink. Таким чином FCC підтвердила своє попереднє рішення відхилити заявку Starlink на отримання державної субсидії у межах програми Rural Digital Opportunity Fund (RDOF). Приватна космічна компанія, очолювана Ілоном Маском, була дуже розлюченою таким рішенням.

Термінал Starlink
Термінал Starlink. Фото: Starlink

Спочатку грант був схвалений для SpaceX у грудні 2020 року. Це було рішення голови FCC Аджита Пая від адміністрації Дональда Трампа. Але у серпні 2022 року нова голова FCC Джессіка Розенворсель від адміністрації Джо Байдена відхилила 886-мільйонну заявку. SpaceX майже одразу оскаржила це рішення, назвавши його вкрай несправедливим. Віцепрезидент з юридичних питань Крістофер Кардачі висловив розчарування і заявив, що рішення Комісії підірвало мету RDOF — під’єднання американців у сільській місцевості до широкосмугового зв’язку.

Проблеми з інтернетом у США

У той час, як США є високорозвиненою країною, її сільські регіони все ще залишаються без доступу до швидкісного інтернету. За даними FCC, у 2020 році 22,3% американців у сільській місцевості не мали доступу до широкосмугового зв’язку, тоді як у містах таких було лише 1,5%. SpaceX намагалася розв’язати цю проблему за допомогою супутників Starlink на низькій орбіті, але обмеження покриття та потужності стали на заваді.

Причиною відмови FCC вказала обмеження пропускної здатності Starlink і невміння надавати послуги із заданою швидкістю. Адміністрація вважає, що супутниковий інтернет від SpaceX не здатний надавати послуги з низькою затримкою зі швидкістю щонайменше 100 Мбіт/с.

Інтернет-провайдери в сільських районах мало зробили для забезпечення широкосмугового зв’язку. Без достатнього стимулювання місцевих провайдерів ситуація в сільській місцевості не зміниться.

Важливість Starlink для України

Утім, через агресію росії проти України Starlink залишається єдиним сервісом, який надає стабільне інтернет-підключення у постраждалих та прифронтових регіонах, де доступ до Всесвітньої павутини досі залишається життєво необхідним.

Водночас керівництво супутникового інтернет-провайдера виступає проти використання свого сервісу для військових цілей. Але американські військові продовжують наголошувати на його важливості для функціонування України, яка активно захищається від країни-агресорки. Тому оплату за використання Starlink в українському державному секторі Пентагон взяв на себе.

Раніше ми повідомляли про те, як Ілон Маск розчарував інвесторів Starlink.

За матеріалами techcrunch.com

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine