Пентагон оплачує послуги Starlink для України

У Пентагоні підтвердили, що вони оплачують для України послуги широкосмугового супутникового інтернету Starlink. Хоча раніше SpaceX говорила, що сервіс не призначений для військового використання, американські військові продовжують наголошувати на його важливості для функціонування держави, що відбиває агресію росії.

Starlink в Україні
Starlink в Україні. Джерело: AFP/Getty Images

Пентагон оплачує інтернет для України

Американське військове відомство підтверджує, що оплачує для України широкосмуговий інтернет. Його забезпечують супутники Starlink, які належать компанії SpaceX. Про це йдеться у заяві, оприлюдненій 1 червня.

«Супутниковий зв’язок є життєво важливим рівнем у загальній мережі зв’язку України, й міністерство укладає контракти зі Starlink на надання послуг такого типу. Ми продовжуємо працювати з низкою глобальних партнерів, щоб забезпечити Україну необхідними супутниковими та комунікаційними можливостями», — повідомляє видання Ars Technica з посиланням на заяву Міністерства оборони.

Достеменно невідомо, для чого саме використовується в Україні супутниковий інтернет, який оплачує Пентагон. Представники військового відомства відмовилися відповідати на це питання, посилаючись на необхідність зберігати секретність.

Суперечки навколо Starlink для України

Історія з постачанням супутникового інтернету від Starlink довга і заплутана. З початком широкомасштабної агресії росії весь світ дізнався, що росіяни активно нищать системи наземного зв’язку і це є частиною їхньої інформаційної війни. У відповідь на це власник SpaceX Ілон Маск не тільки відкрив для України доступ до тоді ще достатньо малопоширеної й нової технології, а й надав кілька тисяч комплектів для користування нею.

Дуже швидко Україна стала світовим лідером із використання Starlink. Ним користувалися як цивільні, так і військові. Однак уже у вересні 2022 року Маск заявив, що весь цей час надавав інтернет собі у збиток, і якщо за це ніхто не заплатить, він припинить доступ.

Тоді американським військовим вдалося заспокоїти підприємця, заявивши, що вони знайдуть вихід. Однак уже на початку 2023-го керівництво SpaceX висунуло нові претензії. Головна операційна директорка компанії Гвінн Шотвелл заявила, що Starlink не призначений для використання військовими і його можливості для українських користувачів будуть обмежені.

Тоді показова миролюбність Шотвелл сильно обурила українців, бо SpaceX ще у грудні повідомила, що розробляє партнерський проєкт під назвою Starshield.

За матеріалами www.space.com.

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine

Місячну базу може захистити від уламків кам’яна стіна
Як виявити діпфейки: астрономи пропонують шукати відблиск зірок в очах
Космічний корабель Starliner розгледіли у телескоп під час стикування з МКС: фото
12 світлових років від Землі: James Webb зазнімкував екзопланету біля близької зорі
Наступний удар буде останнім: мікрометеороїд пробив корпус космічного телескопа вартістю 800 млн доларів
Китайський зонд знайшов воду на Місяці
Минула неділя виявилася найспекотнішим днем в історії Землі
Як від Землі до Місяця: астрофотограф зазнімкував величезний протуберанець
Зображення від українського аматора стало фото дня у NASA
«Зрізати шлях» до Венери: JUICE готується до історичного подвійного прольоту Місяця та Землі