Прогноз повністю провалився: Ілон Маск розчарував інвесторів Starlink

У 2022 році супутниковий інтернет-сервіс Starlink від компанії SpaceX, заснованої Ілоном Маском, здивував біржовий світ інноваційними показниками доходу. За даними видання The Wall Street Journal, Starlink заробив минулого року 1,4 млрд доларів, що є істотним зростанням у порівнянні з попереднім роком, коли дохід становив «всього лише» 222 млн доларів. Такий успіх дозволив Starlink стати однією з найперспективніших сфер бізнесу для SpaceX.

Starlink
Приймач Starlink. Фото: universemagazine.com

Проте такий дохід розчарував самого Ілона Маска, який у 2015 році обіцяв своїм інвесторам, що супутниковий інтернет здатний заробити операційний прибуток в розмірі 7 млрд доларів у 2022 році та згенерувати понад 12 млрд загального доходу. Звіти WSJ розкривають величезне відхилення від цих прогнозів.

Додатково, Starlink сповільнився у наборі нових клієнтів. Замість очікуваних 20 млн активних передплатників до кінця 2022 року, до Starlink під’єднались лише близько мільйона клієнтів. Ця ситуація є великим розчаруванням для Маска, який сподівався на значно більший попит на свої послуги й швидше розширення абонентського базису.

Чорна смуга для Starlink

Додаткові негаразди для Starlink виникли минулого року, коли Федеральна комісія з питань зв’язку (FCC) висловила сумнів у відповідності сервісу вимогам програми. Спочатку Ілон Маск отримав грантові кошти в розмірі 885,5 млн доларів, але FCC пізніше скасувала це рішення, стверджуючи, що сервіс компанії не відповідає їхнім високим вимогам.

Голова FCC, Джессіка Розенворсель, пояснила це рішення, зазначивши, що споживачі заслуговують на надійний і доступний високошвидкісний інтернет, і що FCC не може субсидувати компанії, які не відповідають цим вимогам. Ця ситуація створила додатковий тиск на Starlink і викликала сумніви до довіри йому.

Критика Ілона Маска

Варто зазначити, що недавно Ілон Маск опинився під критикою за відмову надавати супутниковий зв’язок Starlink для підтримки України у боротьбі за звільнення окупованих росією територій. Ця ситуація викликала загальну обуреність і породила питання щодо політичного впливу і моральних аспектів діяльності SpaceX.

На сьогодні SpaceX має близько 4200 супутників Starlink, розташованих на низькій навколоземній орбіті, та надає свої послуги в 60 країнах. Компанія також намагається привернути нових клієнтів, пропонуючи користувачам можливість придбати комплекти для встановлення в магазинах, таких як Home Depot і Best Buy.

Гвінн Шотвелл, співзасновниця SpaceX разом з Ілоном Маском, висловила сподівання, що Starlink продовжить зростати та приносити більше доходу до кінця 2023 року. Однак з огляду на виклики й труднощі, які стоять перед компанією, ця мета може виявитися не такою простою для досягнення, як здавалося спочатку.

Раніше ми повідомляли про те, що Ілон Маск виступив проти FAA в розслідуванні аварії Starship.

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine

Випадкова знахідка підтвердила одну з давніх теорій раннього Всесвіту
Вчені відкрили землеподібну планету на відстані 55 світлових років від нас
Телескоп Chandra шукатиме життя біля найближчих до нас зір
Повернення Starliner на Землю затримується ще на чотири дні
Новий трюк для старого телескопа: Hubble відновив наукові спостереження
В уламку скелі знайшли матеріал із протопланетного диска часів формування Сонячної системи
Кожен із нас — центр Всесвіту: парадокс розширення космосу
Молоді зорі кружляють навколо чорної діри, наче рій бджіл
На краю стародавнього кратера: LRO зазнімкував місце посадки місії «Чан’е-6»
Астронавт відмовився виходити у відкритий космос через «незручний скафандр»