SpaceX раптово відмінила запуск Starship: у чому причина

Для довгоочікуваного другого запуску Starship все було готово, навіть дозвіл від FAA отриманий за кілька годин до запланованої події. Але нам доведеться почекати ще добу, аби подивитися на історичний політ амбітного космічного корабля компанії SpaceX.

Спершу запустити Starship збиралися 17 листопада. Проте запуск раптово був перенесений на наступний день. Відтермінування пов’язане з необхідністю заміни приводу решіткових ребер, що відповідають за гальмування першої ступені прискорювача Super Heavy. Про зміни у планах повідомив засновник і генеральний директор компанії Ілон Маск у соціальній мережі X (колишній Twitter).

Запуск ракети-носія Super Heavy (Booster 9) з космодрому SpaceX Starbase в Південному Техасі тепер має відбутися під час 20-хвилинного вікна, що відкриється 18 листопада о 15:00 за київським часом. Онлайн-трансляція доступна у відеоплеєрі нижче.

Starship — це не просто космічний корабель, а ціла транспортна система наступного покоління, розроблена компанією SpaceX для доставки людей і вантажів на Місяць, Марс і навіть далі. Вона складається з двох елементів багаторазового використання: гігантського надважкого першого ступеня Booster 9 і верхнього ступеня заввишки 50 м, відомого як Starship. Разом вони формують найбільший і найпотужніший космічний корабель, який коли-небудь запускався у космос. У повністю складеному стані Starship має висоту майже 122 м, що на 20 м вище за статую Батьківщини-Матері у Києві.

Starship із прискорювачем Booster 9 на стартовому майданчику перед першим польотом
Starship із прискорювачем Booster 9 на стартовому майданчику перед першим польотом. Фото: SpaceX

Перший випробуваний політ 20 квітня 2023 року завершився невдало. Під час нього розгінний блок не зміг відокремитися від корабля, і SpaceX дистанційно підірвала апарат високо над Мексиканською затокою за чотири хвилини після зльоту.

Якщо цього разу все піде за планом, перша ступінь Super Heavy здійснить посадку на воду в Мексиканській затоці через сім хвилин після старту. Тим часом Starship наблизиться до орбітальної швидкості, зробивши частковий оберт навколо нашої планети та приводниться біля Гавайських островів приблизно через 90 хвилин після запуску.

Раніше ми розповідали про те, що таке Starship і чого чекати від його другого польоту.

За матеріалами Space

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Долучайтеся: https://t.me/ustmagazine