SpaceX опублікувала «вогневі» фото Super Heavy

Компанія SpaceX опублікувала серію видовищних знімків, що демонструють пропалювання прототипу прискорювача Super Heavy, який відбувся 10 лютого.

Прожиг прискорювача Super Heavy. Джерело: SpaceX

Super Heavy призначений для виведення на орбіту космічного корабля Starship. Він є найбільшим ракетним ступенем в історії. Його довжина становить 70 метрів, діаметр — 9 метрів. Прискорювач обладнаний 33 двигунами Raptor, що працюють на рідкому метані та кисні. Його баки здатні вмістити 3600 тонн палива (маса самого ступеня в сухому варіанті становить близько 200 тонн).

У проведеному 10 лютого тесті на Super Heavy було активовано 31 із 33 двигунів Raptor (один силовий агрегат інженери відключили перед початком випробування, ще один вимкнувся сам). Тест проводився при рівні дроселювання приблизно 50%. При цьому, згідно з попередніми математичними підрахунками Стівена Кларка з NASA SpaceFlight, 31 двигун Raptor створили понад 6,8 млн кг тяги. Це майже вдвічі більше, ніж у ракет Saturn V та SLS.

Прожиг прискорювача Super Heavy. Джерело: SpaceX

У SpaceX розраховують вже найближчим часом здійснити першу спробу орбітального пуску Starship та Super Heavy. За словами Ілона Маска, під час нього рівень дроселювання двигунів Raptor становитиме 90%. Глава SpaceX сподівається, що запуск може відбутися вже у березні.

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine