SpaceX отримала прибуток у 55 млн доларів після дворічних збитків

Компанія SpaceX оголосила про отримання першого прибутку після двох років збитків. Про це свідчать документи, оприлюднені газетою Wall Street Journal. Протягом I кварталу 2023 року космічний гігант, яким керує Ілон Маск, заробив 1,5 млрд доларів, що призвело до чистого прибутку в розмірі 55 млн.

SpaceX
Старт ракети SpaceX Falcon Heavy. Фото: Unsplash

У 2022 році компанія отримала збитки у розмірі 559 млн доларів при доході в 4,6 млрд доларів. Це практично вдвічі більше, ніж за попередній рік, підкреслює видання.

Рідкісний інсайд

SpaceX, заснована в 2002 році, — це приватна компанія, яка дотримується політики збереження фінансової інформації в секреті. Тому Wall Street Journal отримали рідкісний інсайд про фінансову діяльність компанії.

Основну частину доходів космічний гігант генерує завдяки контрактам з урядами та корпораціями, які використовують його ракети для запуску супутників у космос. Крім того, компанія співпрацює з NASA, доставляючи екіпажі та вантажі на Міжнародну космічну станцію. SpaceX також надає послугу інтернету з космосу під брендом Starlink, яка включає в себе регулярні космічні запуски для розгортання маленьких супутників. На травень 2023 року Starlink вже мала близько 1,5 млн платоспроможних клієнтів по всьому світу.

SpaceX продовжує збільшувати частоту своїх запусків, завдяки здатності відновлювати перші ступені ракет-носіїв Falcon 9 у рекордно короткі строки.

Секрет доходів

Збалансування фінансів є непростим завданням для SpaceX, особливо за умови великих витрат на розробку Starship — ракети наступного покоління, що складається з першого ступеня Super Heavy, найпотужнішої ракети, яку коли-небудь будували, та верхнього ступеня Starship. Компанія Ілона Маска планує використовувати цю ракету для міжпланетних місій на Місяць, Марс і за межі Сонячної системи.

Starship все ще перебуває на ранніх стадіях розробки після катастрофічного випробування у квітні, коли ракета зазнала аварії під час першого орбітального польоту. Наразі інженери SpaceX активно працюють над підготовкою до другого орбітального тесту, який може відбутися найближчими місяцями.

Згідно з Wall Street Journal, покращення фінансових показників SpaceX частково пов’язане зі зростанням цін на запуски Falcon Heavy та проблемами, з якими стикаються конкуренти, що призводить до затримок у пуску нових ракет. Звіт також вказує на те, що SpaceX слідує стратегії великих технологічних компаній, вкладаючи великі кошти у розвиток своїх ключових напрямів бізнесу (Starlink та Starship), розраховуючи на отримання значних прибутків від цих інвестицій.

Раніше ми розповідали про найцікавіші факти про ракети SpaceX.

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine