SpaceX нанесе експериментальне покриття на один із супутників Starlink

Космічні технології

До кінця цього року компанія SpaceX планує здійснити запуск третьої партії супутників Starlink. Один з апаратів буде експериментальним. На його дно нанесуть спеціальне покриття, яке має знизити його відбивну здатність (альбедо). Відповідна заява була зроблена президентом і операційним директором SpaceX Гвінн Шотвелл (Gwynne Shotwell) під час зустрічі з пресою.

Після того як у травні нинішнього року SpaceX запустила першу партію супутників Starlink, з’ясувалося, що вони є досить яскравими об’єктами. У результаті наукова спільнота вдарила на сполох. Багато астрономів накинулися на компанію з хвилею критики, звинувативши її в тому, що в разі повного розгортання, система Starlink «знищить» зоряне небо та унеможливить будь-які наземні астрономічні спостереження. У відповідь фахівці SpaceX пообіцяли, що знайдуть спосіб зменшити яскравість апаратів.

Нанесення спеціального покриття — один із можливих способів вирішення проблеми. З іншого боку, воно змінить теплові характеристики апарата, що може позначитися на його продуктивності та терміні служби. Тому наразі неможливо передбачити, чи спрацює цей метод. По суті, компанія поки що діє методом проб і помилок, намагаючись знайти найбільш вдале рішення.

Шотвелл також розповіла, що наступного року SpaceX спробує інтенсифікувати розгортання Starlink, щоб вийти на рівень запуску нової партії супутників кожні два-три тижні. Це має дозволити компанії до середини 2020 року розгорнути угруповання, здатне забезпечити початок комерційної експлуатації системи.

За матеріалами https://spacenews.com