Галактики у просторі розподілені нерівномірно. Зазвичай, вони входять до складу скупчень, які, своєю чергою, є частиною великомасштабних структур — таких, як надскупчення і нитки (філаменти). Простір між цими структурами зайнято великими порожнечами, які називаються войдами. Щільність матерії в них набагато нижча за її середнє значення у Всесвіті.
У 1987 р. астрономи виявили подібну область на околицях Місцевої групи галактик, до якої входить наш Чумацький Шлях. Вона одержала назву Місцевий Войд. Область починається на відстані близько 3 млн світлових років від краю Місцевої групи й сягає приблизно 40% площі неба. Її протяжність оцінюється як мінімум 150 млн світлових років.
Нещодавно команда американських астрофізиків спробувала уточнити показники Місцевого Войда. Для цього вони скористалися каталогом Cosmicflows-3, що містить дані про швидкість та напрямок руху 18 тис. галактик. В результаті їм вдалося створити тривимірну карту околиць Чумацького Шляху.
Дослідження показало, що Місцевий Войд з’єднаний «перемичками» з більшими сусідніми войдами. Крім того, він не є абсолютно порожнім – усередині нього розташовано кілька невеликих скупчень галактик.
До того ж астрономам вдалося оцінити вплив, який Місцевий Войд виявляє на нашу Галактику та її оточення. Як відомо, швидкість руху сусідів Чумацького Шляху приблизно на 600 км/c відрізняється від швидкості, яку вони мали б лише за рахунок розширення Всесвіту. Дослідження показало, що войд та галактичне скупчення в Діві відповідають приблизно за половину цієї розбіжності. Інше посідає на більш віддалені структури — такі, як Великий Атрактор.
За матеріалами: https://www.space.com