SpaceX Dragon повертається на Землю із 1630 кг наукового обладнання

Того ж дня, коли Virgin Galactic відправила до межі з космосом перших космічних туристів на борту космоплана VSS Unity, 300 кілометрами вище роботизована вантажна капсула Dragon компанії SpaceX залишила Міжнародну космічну станцію (МКС) і розпочала свою подорож на Землю.

SpaceX Dragon
Вантажний космічний корабель SpaceX Dragon. Ілюстрація: SpaceX

29 червня о 19:30 за київським часом космічний корабель Dragon відстиковувався від МКС над північно-східною частиною Індійського океану на захід від Індонезії. Наразі капсула SpaceX повертається на нашу планету. Вона приземлиться на парашуті біля узбережжя Джексонвілля (штат Флорида) 30 червня близько 17:30 за Києвом. Онлайн-трансляція приземлення проводитись не буде, про що повідомила NASA.

Вантажний корабель Dragon був запущений ракетою Falcon 9 5 червня. Він прибув на МКС через день, доставивши 3175 кг припасів та наукових експериментів для астронавтів на борту орбітальної лабораторії, а також свіжі фрукти.

SpaceX Dragon
Вантажний космічний корабель SpaceX Dragon. Ілюстрація: SpaceX

Ця місія вантажного корабля отримала назву CRS-28, оскільки вона стала 28-м рейсом, який SpaceX здійснила у межах серії контрактів із NASA. Крім того, компанія має контракти на перевезення астронавтів агентства до МКС та з орбітального форпосту на Землю, використовуючи пілотовану версію Dragon.

Dragon доставив на CRS-28 різноманітні наукові експерименти та обладнання, включаючи п’яту та шосту сонячні батареї Міжнародної космічної станції Roll Out Solar Arrays (iROSA), які були встановлені астронавтами в середині червня. Додаткові панелі збільшили потужність орбітальної космічної станції на 30%.

За словами представників NASA, Dragon CRS-28 поверне на Землю понад 1630 кг наукового обладнання та спорядження. На відміну від Dragon, два інші автоматичні вантажні кораблі, які в наразі доставляють вантажі на МКС — російський космічний корабель «Прогрес» і приватний американський корабель Cygnus — згорають у земній атмосфері після завершення своїх місій.

Раніше ми повідомляли про те, як незнайомець осідлав капсулу SpaceX Dragon на воді.

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine

Як у ранній Сонячній системі були розподілені метали
Земна атмосфера здатна захистити нас від близького спалаху наднової
Вони серед нас: вчені Гарварду припускають, що прибульці маскуються під людей
NASA витратить 19,5 млн доларів на запуск фальшивої зірки
Марсохід Perseverance доїхав до Світлого янгола
Подорож до Марса ціною нирок: організм людини не витримає міжпланетний переліт
В Англії екоактивісти облили фарбою стародавню обсерваторію
Кратери та іржа: TGO зазнімкував багату на метали ділянку на Марсі
Темою міжнародного хакатону NASA у 2024 році стане Сонце
Червоні та коричневі карлики: Дуже Великий телескоп знайшов приховані супутники яскравих зір