Космічні туристи на борту SpaceShipTwo проведуть 13 дослідів під час невагомості

Суборбітальний літак SpaceShipTwo компанії Virgin Galactic візьме на борт чотирьох пасажирів під час свого першого комерційного польоту, який відбудеться 29 червня. Але скільки осіб насправді може вмістити суборбітальний космічний літак?

VSS Unity під час випробувального польоту Джерело: Virgin Galactic

SpaceShipTwo призначений для космічного туризму. Літак завдовжки 18,3 м може перевозити до шести пасажирів разом з двома пілотами. Крім того, ще два пілоти керують літаком-носієм SpaceShipTwo, що називається WhiteKnightTwo, який скидає космічний корабель на висоті близько 15 км. Кораблі SpaceShipTwo і WhiteKnightTwo, які піднімуться у небо в четвер, мають назви VSS Unity і VMS Eve відповідно.

SpaceShipTwo прикріплений до літака-носія WhiteKnightTwo. Джерело: Virgin Galactic

Чотири пасажири полетять у четвер у місії, яку Virgin Galactic назвала Galactic 01. Компанія повідомила, що сотні людей уже зарезервували місця для майбутніх суборбітальних польотів. Квитки майбутні космічні туристи придбали навіть попри те, що на деякий час Virgin Galactic взагалі скасувала будь-які польоти.

Кілька хвилин невагомості та 13 експериментів

Місія Galactic 01 має стартувати з космодрому Spaceport America в Нью-Мексико об 19:00 за київським часом, або 9 ранку за місцевим часом в Нью-Мексико у четвер. За польотом можна буде спостерігати онлайн.

Після того, як VMS Eve відділиться від VSS Unity, космічний літак запустить свій ракетний двигун для виходу в суборбітальний простір. Члени екіпажу Galactic 01 відчують кілька хвилин невагомості й матимуть можливість провести 13 дослідницьких експериментів перед поверненням на Землю. Для цього салон літака буде ненадовго перетворений на суборбітальну наукову лабораторію, де екіпаж збиратиме дані для наукових досліджень, спрямованих на вивчення динаміки рідини та матеріалів для медичного застосування.

Екіпаж складатимуть: Панталеоне Карлуччі, інженер Національної дослідницької ради Італії; полковник Вальтер Вілладеї з італійських ВПС, який готується до майбутньої місії на Міжнародній космічній станції; підполковник Анджело Ландольфі, лікар італійських ВПС; і Колін Беннетт, астронавт-інструктор Virgin Galactic. Майк Масуччі та Нікола Песіле пілотуватимуть VSS Unity, а Келлі Латімер буде командиром VMS Eve разом із пілотом Джамілем Джанджуа.

Місткість SpaceShipTwo

На борту Unity може комфортно розміститися до шести пасажирів, оскільки сидіння відкидаюся для мінімізації перевантаження під час злету і повернення в атмосферу. Після досягнення суборбітального простору пасажири матимуть можливість вільно оглянути салон і насолодитися захопливими панорамними видами через 12 великих вікон, розташованих по всьому салону. Передбачається, що Galactic 01 приземлиться на космодромі Spaceport America приблизно через 90 хвилин після старту.

Раніше ми повідомляли про те, як катастрофа батискафа «Титан» показала небезпеку космічного туризму.

За матеріалами space.com.

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine