Майстри космосу: астронавти NASA модернізують МКС новими сонячними панелями

Минулими вихідними двоє астронавтів здійснили вихід у відкритий космос, вийшовши за межі Міжнародної космічної станції (МКС) для встановлення нової сонячної батареї в межах довгострокового плану з модернізації енергосистеми станції. Астронавти NASA Стів Боуен і Вуді Гобург провели за межами станції трохи більше шести годин, виконавши всі свої завдання.

Астронавти NASA
Астронавти NASA провели за межами МКС понад шість годин. Фото: NASA

Боуен і Гобург встановлювали нову сонячну батарею під назвою IROSA (International Space Station Roll-Out Solar Array) на силовий канал 1A станції. Це одна із шести IROSA, які встановлюються на МКС упродовж кількох років для модернізації масивів, що забезпечують станцію живленням. Деяким старим сонячним батареям уже майже 20 років. Спочатку вони були розраховані лише на 15 років експлуатації, але їхня модернізація розпочалася лише у 2021 році.

За шість годин астронавти встановили новий масив сонячних панелей на МКС, а також підготували канал 1B для встановлення шостої й останньої IROSA під час чергового виходу у відкритий космос 15 червня.

Старі сонячні батареї з часом стають менш ефективними, але вони все ще забезпечують певну потужність, тому їх повністю не демонтуватимуть. Замість цього нові IROSA будуть розміщені поверх старих масивів із невеликим зміщенням. Нові масиви (18 на 6) набагато менші у порівнянні зі старими (34 на 11 м). Але завдяки покращеній ефективності технології вони забезпечують таку ж потужність, як і старі, навіть за меншого розміру. Після завершення монтажу станція зможе генерувати енергію як з нових масивів, так і з частин старих масивів, що виходять за їхні межі. Нові панелі після повної модернізації мають збільшити потужність МКС на 30%.

Раніше ми повідомляли про те, як вихід астронавтів у космос був відкладений через російське сміття.

За матеріалами Space.com.

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine