Компанія SpaceX анонсувала розширення свого широкосмугового зв’язку Starlink до понад 10 тисяч малих супутників на низькій навколоземній орбіті впродовж наступних кількох років. Розширення дозволить позбутися дорогих терміналів Starlink, щоб користувачі мали змогу під’єднатись до супутникового інтернету напряму. Першим оператором, який запропонує таку можливість, стане американський T-Mobile у 2024 році.
Тому 6 грудня SpaceX подала заявку до Федеральної комісії зі зв’язку США (FCC) з проханням отримати дозвіл на оснащення деяких своїх супутників Starlink другого покоління (Gen2) апаратним забезпеченням «прямого супутникового зв’язку через стільникові мережі». Дозвіл від FCC стане останньою подоланою перешкодою за шляху до забезпечення користувачів інтернет-доступом на території США. Доступ до Starlink напряму зі смартфона також зможе повністю викорінити мертві зони на території країни або принаймні на більшій її частині.
Схвалення від FCC дозволить SpaceX запустити наступні 7500 супутників Starlink Gen2 до завершення десятиліття. Друге покоління супутників Starlink забезпечить доступ до супутникового інтернету користувачам смартфонів зі швидкістю від 3 до 18,3 Мбіт/с. Станом на кінець 2022 року SpaceX вже має у своєму космічному флоті 3,5 тисячі супутників Starlink першого покоління. До 2024 року компанія має вивести ще 2000 супутників Gen2.
Але SpaceX наступають на п’яти конкуренти — інші компанії працюють над тим, щоб запропонувати свої послуги космічного мобільного широкосмугового зв’язку, зокрема техаська AST SpaceMobile, яка нещодавно запустила тестовий супутник із величезною групою антен, що своєю яскравістю затьмарює зорі. Також свої супутники поступово розгортає OneWeb.
Раніше ми повідомляли про те, як SpaceX запроваджує обмеження інтернет-трафіку через Starlink.
За матеріалами Scribd
Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!
Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine