Sony Star Sphere дозволить будь-кому керувати супутником на орбіті

Проєкт Sony Star Sphere — це спосіб відкрити нові космічні перспективи, які раніше були доступні лише астронавтам. Завдяки ініціативі японської компанії, зробити фото Землі з космосу зможе будь-хто, використовуючи дистанційно керовані орбітальні супутники-камери. Для реалізації свого задуму Sony співпрацює з Токійським університетом і JAXA — для розробки та експлуатації супутникових і наземних систем, а також для комерціалізації космічного проєкту.

За словами компанії, Star Sphere не просто надає можливість отримувати фотографії з космосу, які можна переглядати з комп’ютера чи смартфона, а фактично дозволяє будь-кому керувати крихітним супутником: налаштовувати потрібний ракурс, самостійно робити з нього знімки, які потім можна використовувати для чого завгодно. Отриманий результат буде таким, ніби людина насправді сама зазнімкувала поверхню Землі з космосу.

Sony Star Sphere
Супутник Sony Star Sphere. Зображення: Sony

«Ви можете робити власну космічну фотографію та відео за допомогою ексклюзивної камери з найнеймовірнішого кута огляду», — так прокоментувала Sony свій проєкт.

Симулятор космічного знімкування

Наносупутник Star Sphere обертатиметься навколо Землі та дасть можливість будь-кому робити фотографії вздовж його траєкторії за допомогою симулятора знімкування. Користувач зможе керувати його просторовою орієнтацією у реальному часі та бачити все, що потрапляє в окуляр його об’єктиву.

Star Sphere обертатиметься на висоті 500—600 км над Землею. Супутник запропонує користувачам можливість вибору знімкування однієї з 16 орбіт. Він оснащений повнокадровою камерою Sony й об’єктивом 28-135 мм f/4. Користувачам надається змога повністю налаштовувати камеру, наприклад, змінювати ISO, діафрагму та швидкість затвора на власний розсуд.

Вартість часу доступу до Star Sphere залишається одним із найбільших питань щодо недавно анонсованої послуги Sony. Компанія поки що не надала жодної інформації з цього приводу. Хороша новина полягає у тому, що компанія планує запустити послугу вже цього року, але спочатку вона буде доступна лише у Сполучених Штатах та Японії. Усі охочі вже можуть зареєструватися на вебсайті Star Sphere.

Раніше ми повідомляли про те, як на супутниковій платформі від Lockheed Martin створять систему для стеження за пусками ракет.

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine