Систему для стеження за пусками ракет створять на супутниковій платформі від Lockheed Martin

Компанія Raytheon Intelligence & Space оголосила, що буде конструювати супутники для відстежування ракетних пусків на основі платформи, створеної Lockheed Martin. Замовлене американськими військовими угрупування має запрацювати на середніх орбітах вже 2026 року.

Проєкт супутників від Raytheon
Проєкт супутників від Raytheon. Джерело: Raytheon Intelligence & Space

Raytheon обрала партнером Lockheed Martin

Один з ключових американських гравців у сфері оборонного космосу Raytheon Intelligence & Space оголосив 4 січня про те, що обрав платформу для створення супутника, що буде відстежувати старти балістичних та гіперзвукових крилатих ракет.

Нею стала розроблена іншим оборонним гігантом Lockheed Martin середньорозмірна платформа LM400. Її було представлено ще 2021 року. Переважно вона призначена саме для розміщення корисного навантаження саме військового призначення.

Очікується, що вже 2023 відбудеться «критичний системний огляд конструкції», а вже 2026 року супутник має бути готовий до запуску. Роботи з його створення вестимуться на підприємствах Raytheon у Каліфорнії та Lockheed Martin в Колорадо.

Нова система попередження про ракетні запуски

Про створення нового компонента космічної протиракетної оборони американські військові оголосили ще декілька місяців тому. Вочевидь, причиною його створення стало масове застосування росіянами ракет проти українських міст.

У США вже є подібні супутники, які працюють на геостаціонарній та низькій навколоземній орбітах. Нині ж військові хочуть доповнити їх угрупуванням на середніх орбітах. Для цього вони обрали компанії Raytheon та Millennium Space Systems.

Пропозиції від обох компаній минулого року вже пройшли технічну перевірку. Із ними підписані контракти на створення прототипу супутника, наземних систем та програмного забезпечення, але сума їх не розголошується.

За матеріалами: spacenews.com

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine