SLS прибула на стартовий майданчик

Інженери успішно встановили на стартовий майданчик надважку ракету SLS із космічним кораблем Orion. Про це йдеться у повідомленні, опублікованому на сайті NASA.

Ракета SLS на стартовому майданчику. Джерело: NASA

SLS розмістили на території стартового комплексу LC-39B. Його побудували у 1960-х для потреб програми Apollo. Звідси, зокрема, був здійснений запуск місії Apollo 10. Пізніше майданчик використовувався для запуску шатлів.

Ракета SLS на стартовому майданчику. Джерело: NASA

Найближчим часом фахівці NASA проведуть генеральну репетицію пуску SLS. У її межах ракету повністю заправлять, а інженери відпрацюють процедуру передстартового відліку. Після цього SLS повернуть до Будівлі вертикального збору для фінальних операцій з її підготовки до пуску в межах місії Artemis I. Наразі він запланований на кінець весни — літо 2022 року. Найближчі балістичні вікна для польоту до Місяця будуть відкриті з 7 по 21 травня, з 6 по 16 червня та з 29 червня по 12 липня.

Сподобався контент? Підписуйся на нашу спільноту і отримуй більше про космос Друковані журнали, події та спілкування у колі космічних ентузіастів Підписатися на спільноту

Технічне влаштування ракети SLS

SLS є найбільшою ракетою NASA з часів програми Apollo. Її висота 111 метрів. Носій складається з двох твердопаливних прискорювачів та двох ступенів. Прискорювачі є модифікованою версією блоків, що використовувалися для запуску шатлів. Вони відрізняються наявністю додаткового сегмента.

Перший ступінь ракети оснащений чотирма двигунами RS-25, які також колись використовувалися на шатлах. Другим ступенем слугує кріогенний блок DCSS (Delta Cryogenic Second Stage), що використовується на ракетах сімейства Delta.

У поточній конфігурації SLS може вивести 95 тонн вантажу на низьку навколоземну орбіту (ННО) і до 27 тонн вантажу до Місяця. У майбутньому NASA планує оснастити SLS потужнішими прискорювачами та другим ступенем, що дозволить довести її вантажопідйомність до 130 тонн на ННО та до 46 тонн при польоті до Місяця.

За матеріалами https://blogs.nasa.gov

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!
Долучайтеся: https://t.me/ustmagazine

Новини інших медіа
Механік-самоучка з Полтави розрахував політ Apollo 11 на Місяць? Розслідування. ВІДЕО
NASA відмовляється повірити у відкриття позаземного життя на планеті K2-18b
Астрономи знайшли «дволикі» білі карлики
K2-18b: найкращий кандидат на позаземне життя?
Всесвіт у долонях: Chandra створила 3D-моделі зір та наднових для друку
На світлину Google Earth випадково потрапив пролітаючий супутник Starlink від SpaceX
Антикітерський механізм для передбачення астрономічних явищ міг бути бракованим
Космічний радіодетектор може знайти темну матерію протягом 15 років
Жіночий екіпаж астронавток Blue Origin викликав несамовиту бурю ненависті
Невидимий ворог скарбів науки: хто викрадає вуглецеві секрети астероїдів