«Щит-оригамі» вкриє космічні кораблі

Європейське космічне агентство (ESA) повідомило про розробку багаторазового теплозахисного екрана нового покоління. Він був створений інженерами компанії Space Forge й отримав назву «Придвен» на честь щита короля Артура.

Вхід посадкового апарата в атмосферу в уявленні художника. Джерело: ESA D.Ducros

Вхід в атмосферу є одним із найнебезпечніших етапів будь-якої космічної місії. У цей момент корпус корабля розігрівається до величезних температур і він фактично перетворюється на гігантський метеор. Якщо його теплозахист виявиться нездатним витримати інтенсивні теплові потоки, це призведе до найсумніших наслідків. Як приклад можна навести долю шатла Columbia, що зруйнувався під час входу в атмосферу 2003 року.

На сьогодні найпоширенішим способом теплозахисту космічних апаратів є використання абляційних екранів. Їхній принцип дії ґрунтується на тому, що вони відводять тепло завдяки поступовому вигоранню своїх частин.

«Придвен» має інший принцип дії, заснований на розподілі тепла. Інноваційний екран являє собою тканину, сформовану з високотемпературного сплаву. Під час запуску він перебуватиме в складеному стані, на кшталт фігурки оригамі. Розкриття «Придвена» має здійснюватися перед входом в атмосферу. Він має досить велику площу, щоб потік міг рівномірно поширюватися нею, поступово відводячи тепло.

Схема розгортання теплозахисного екрана «Придвен». Джерело: Space Forge

Передбачається, що «Придвен» буде використовуватися не тільки на посадкових апаратах, а й на супутниках. За заявою розробників, він зможе достатньо зменшити їхню швидкість, щоб вони здійснили м’яку посадку без парашута.

Інженери Space Forge вже провели попередні випробування «Придвена», скидаючи прототип супутника зі щитом із висоти 17 км. У реальних умовах пристрій буде перевірений під час місії ForgeStar-1A, реалізація якої запланована на кінець 2023 року.

За матеріалами https://www.esa.int.

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine

Новини інших медіа
Вчені нарешті знайшли газ та пил, яких не вистачало у Всесвіті
22 квітня спостерігатиметься максимум метеорного потоку Ліриди
Журнал та події: Universe Space Tech запускає підписку на спільноту
Повільне обертання Всесвіту може пояснити напруження Габбла
Axiom Space запустить два датацентри на орбіту вже цього року
Juno проти Юпітера: радіація газового гіганта ледь не зірвала місію 
Космічні туристки Blue Origin просили Кеті Перрі заспівати щось інше
Зміна фінасування NOAA зачепить супутники, що передбачають погоду в США
Чому християни східного та західного обряду святкують Великдень у різні дні?
Колись океани Землі були зеленими і це може повторитися знову