Шедевр астрофотографії: унікальна світлина усіх чотирьох супермісяців 2023 року

Індійський фотограф Сумядіп Мукерджі створив дивовижну світлину, що демонструє красу чотирьох супермісяців, які відбулися протягом 2023 року. Його робота є частиною проєкту, в межах якого він фотографував повний Місяць щоразу, як він з’являвся.

Усі чотири супермісяці у 2023 році
Усі чотири супермісяці 2023 року. Зліва направо: Місяць Оленя, Осетровий Місяць, Блакитний Місяць та Урожайний Місяць

Сумядіп Мукерджі, родом з індійської Калькутти, вирішив зафіксувати це природне явище у всій його величі та красі. Він почав свій проєкт із фотографії повні 3 липня, потім зазнімкував Осетровий Місяць 1 серпня. Останні два супермісяці 2023 року — Блакитний супермісяць 30 серпня і Урожайний Місяць 29 вересня — також увійшли до його колекції.

Він пояснив, що фотографувати супермісяць завжди цікаво, оскільки в цей час наш супутник більший і яскравіший, ніж зазвичай. У 2023 році це було особливо захопливо, бо одразу чотири супермісяці поспіль відбулися у липні, серпні та вересні, а також був Блакитний супермісяць у серпні.

Один із супермісяців 2023 року
Один із супермісяців 2023 року. Фото: Unsplash

Для своїх фотографій Мукерджі використовував фотоапарат Nikon D5600 разом з об’єктивом Sigma 100–600 мм. Кожне з його зображень супермісяця було створене на основі 200 складених разом світлин у форматі RAW. Після цього вони обрізалися і відцентровувалися за допомогою програмного забезпечення PIPP. Далі ці зображення об’єднувалися за допомогою програмного забезпечення Autostakkert 3, що створює єдине зведене фото. Завершальна обробка відбувалася в Adobe Photoshop для досягнення остаточного результату.

Крім технічних моментів, Мукерджі зазнавав труднощів через погодні умови. Зокрема, фотографувати Місяць-оселедець і Місяць-жнива було важко через тривалий мусон в Індії, який супроводжувався хмарністю. Йому доводилося чекати годинами на своїй терасі, щоб отримати можливість зробити ці унікальні світлини.

Робота Сумядіпа Мукерджі вражає природною красою цих надзвичайних моментів нашого космічного сусіда. Послідовність фотографій супермісяців у 2023 році залишиться як надзвичайно важливий історичний документ, який надихає і зачаровує глядачів своєю величчю.

Що таке супермісяць?

Супермісяць — це особливий момент, коли наш супутник опиняється у найближчій до Землі точці своєї орбіти, й це одночасно збігається з повним Місяцем. Це явище відоме як перигей. У цей момент Місяць яскравіший і більший, ніж зазвичай, і саме тому його називають супермісяцем. Такий Блакитний супермісяць, який відбувся 30 серпня, особливо вражав, оскільки це був другий повний Місяць у календарному місяці, і саме це робить його «блакитним». Такий Блакитний супермісяць спостерігається рідко, останній був у 2009 році, і наступний може відбутися не раніше 2037 року.

Раніше ми повідомляли про те, як знайшли супермісяць поза межами Сонячної системи.  

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine