Урожайний Місяць: як спостерігати за останнім супермісяцем 2023 року

З настанням осені спостерігачі по всьому світу з нетерпінням чекають на появу останнього cупермісяця 2023 року, який ще називається Урожайним. Повний місяць 29 вересня стане останнім з чотирьох супермісяців цього року.

Місяць
Місяць. Фото: Unsplash

За даними NASA, суперповня відбувається під час повного Місяця, коли його орбіта найближча до Землі (перигей). У цю п’ятницю він буде на відстані приблизно 361 867 км від Землі. Ця відстань може коливатися приблизно від 356 400 км до 406 700 км.

Через близькість до Землі Урожайний супермісяць матиме яскравість на 16% більшу, ніж зазвичай. Крім того, він буде більшим. Супермісяць 29 вересня буде на 13% яскравішим і на 5% більшим, ніж типовий повний Місяць упродовж 2023 року. Найбільший Блакитний супермісяць року був у серпні.

Коли настане Урожайний Місяць

Якщо небо буде чистим, будь-хто у світі зможе побачити Урожайний Місяць. Ідеальний час для спостереження — схід Місяця під час сутінків. Супутник Землі буде у перигеї 28 вересня о 04:06 за київським часом. Повня настане 29 вересня о 12:57. Знайдіть місце з гарним краєвидом на горизонті та насолоджуйтеся видовищем!

Урожайний Місяць у культурі

За даними NASA, Урожайний Місяць — це повний Місяць, найближчий до осіннього рівнодення, яке настає 22 вересня щороку. Він має особливий статус у культурній спадщині, що походить із глибин нашої історії. Все через його незамінну користь для наших предків. Місяць сходить майже в один і той же час, після заходу Сонця, та яскраво світиться протягом кількох вечорів поспіль. Місячне світло надавало фермерам незамінну можливість працювати навіть уночі для якомога швидкого завершення збирання врожаю перед настанням осінніх заморозків.

У багатьох культурах з Урожайною повнею пов’язані різні свята і традиції. У Східній Азії, наприклад, фестиваль середини осені — час для святкування врожаю з родиною та друзями під час повного Місяця. Отже, повний вересневий Місяць — це більше, ніж просто небесна подія, це — важливий культурний феномен.

Майбутня повня у жовтні буде відома як Мисливський Місяць. Хоча іноді Урожайний Місяць може з’являтися і в жовтні.

Раніше ми пояснювали про супермісяць, суперповню та суперзатемнення.

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine