Rolls-Royce демонструє майбутню версію компактного ядерного космічного реактора нового покоління, який наразі розробляється з 2021 року спільно з Космічною агенцією Великої Британії. Поважна компанія намагається стати частиною амбітного майбутнього космічних польотів. Проєкт від Rolls-Royce наразі перебуває на ранній стадії, тому фінальний вигляд реактора може бути іншим.
Реактор використовує ядерний поділ, під час якого вивільняється багато енергії, що можна використовувати для живлення баз астронавтів на Місяці чи Марсі. Також такі ядерні силові установки змогли б живити величезні космічні кораблі під час багатомісячних мандрівок до Червоної планети.
«Кожна частинка урану інкапсульована в кілька захисних шарів, які діють як система стримування, що дозволяє їй витримувати екстремальні умови», — пояснюють у Rolls-Royce коротким описом у Twitter.
«Мирний атом» у космосі
Ядерні системи давно використовуються в роботизованих космічних місіях. Наприклад, радіоізотопні термоелектричні генератори (РІТЕГ) забезпечують електроенергією багато апаратів, зокрема й космічні кораблі NASA Voyager 1 та Voyager 2, які зараз досліджують міжзоряний простір. Марсоходи Perseverance та Curiosity також використовують РІТЕГи, але менші ровери, Spirit та Opportunity, були оснащені сонячними панелями.
РІТЕГи насправді не є реакторами поділу. Це швидше ядерні батареї, які генерують електрику теплом, що виділяється в результаті розпаду радіоактивного матеріалу. Ядерне розщеплення ще не використовується у космічних кораблях, хоча незабаром це може змінитися. Наприклад, NASA і DARPA нещодавно оголосили про плани створити ядерну теплову ракету до 2027 року.
Але з «мирним атомом» треба бути вкрай обережними, щоб не наражати на небезпеку екіпаж космічних місій. Тому перед Rolls-Royce стоїть складна задача побудови компактного та дуже потужного ядерного реактора, який би був безпечним та працював десятиліттями у екстремальних умовах.
Раніше ми повідомляли про те, що на Місяці побудують ядерний реактор.
Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!
Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine