Rocket Lab здійснила успішне пропалення двигуна який побував у космосі

Компанія Rocket Lab опублікувала відеозапис, який демонструє успішний прожиг двигуна Rutherford. Особливість цього силового агрегату полягає в тому, що він побував у космосі, а потім був повернутий на Землю у межах місії There And Back Again.

Прожиг двигуна Rutherford, який побував у космосі. Джерело: Rocket Lab

Як зловити ступінь гелікоптером

Місія There And Back Again відбулася 2 травня 2022 року. Її основним завданням було виведення на орбіту 34 малих супутників від різних комерційних замовників. Іншою, за важливістю, метою польоту було повернення першого ступеня ракети Electron. Для цього Rocket Lab вибрала схему з використанням парашутів та двигунів. Її суть полягає у тому, що під час спуску на парашуті ступінь Electron підхоплюється гелікоптером, а потім доставляється на сушу.

Тренування з лову в повітрі першого ступеня ракети Electron. Джерело: Rocket Lab

Загалом, місія There And Back Again завершилася успіхом, хоч і не обійшлося без неприємної накладки. Вже після того, як гелікоптер підхопив ступінь, його екіпаж виявив, що характеристики навантаження відрізняються від даних, отриманих під час тренувань із макетом. Тому, було ухвалено рішення опустити ступінь у воду. Пізніше її підібрали кораблем Rocket Lab та доставили на базу компанії, з метою вивчення можливості її повторного використання.

Сподобався контент? Підписуйся на нашу спільноту і отримуй більше про космос Друковані журнали, події та спілкування у колі космічних ентузіастів Підписатися на спільноту

Успішний прожиг двигуна який побував у космосі

Не секрет, що контакт з морською водою не найкраще позначається на збереженні складної ракетної техніки. Проте, після огляду ступеня інженери Rocket Lab дійшли висновку, що він знаходиться у хорошому технічному стані та цілком придатний для повторного польоту у космос. Щоб продемонструвати це, вони провели прожиг одного з встановлених на ньому двигунів Rutherford (загалом, ступінь оснащений дев’ятьма подібними силовими агрегатами). Випробування імітувало його повторний політ у космос.

Прожиг був завершений успіхом. Rutherford пропрацював протягом 200 секунд, створивши повну тягу у 21 кН протягом 1000 мілісекунд після запалювання.

Успіх випробування став ще одним кроком на шляху Rocket Lab до повторного використання своїх ракет. Компанія вже оголосила, що до кінця 2022 року вона поверне з космосу ще один ступінь Electron. Для цієї місії також буде залучений гелікоптер.

Нагадаємо, що недавно Rocket Lab поділилася подробицями своєї венеріанської місії. Запуск якої запланований на наступний рік.

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!
Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine

Новини інших медіа
Механік-самоучка з Полтави розрахував політ Apollo 11 на Місяць? Розслідування. ВІДЕО
NASA відмовляється повірити у відкриття позаземного життя на планеті K2-18b
Астрономи знайшли «дволикі» білі карлики
K2-18b: найкращий кандидат на позаземне життя?
Всесвіт у долонях: Chandra створила 3D-моделі зір та наднових для друку
На світлину Google Earth випадково потрапив пролітаючий супутник Starlink від SpaceX
Антикітерський механізм для передбачення астрономічних явищ міг бути бракованим
Космічний радіодетектор може знайти темну матерію протягом 15 років
Жіночий екіпаж астронавток Blue Origin викликав несамовиту бурю ненависті
Невидимий ворог скарбів науки: хто викрадає вуглецеві секрети астероїдів