Другий ступінь ракети RS1 компанії ABL Space Systems вибухнув під час наземних випробувань. Постраждалих внаслідок вибуху немає. Інцидент стався 19 січня на території Космічного та повітряного порту Мохаве у Каліфорнії.
Що відомо про вибух ракети
19 січня 2022 року о 13:30 за місцевим часом (3:30 20 січня за київським часом) на території Космічного та повітряного порту Мохаве у Каліфорнії пролунав вибух. Після цього над однією з будівель піднявся стовп чорного диму. Виникла пожежа, яку ліквідували за 20 хвилин.
Згідно з повідомленнями очевидців, вибух стався на території випробувального комплексу компанії ABL Space Systems. Це підприємство займається розробкою легких носіїв для виведення на орбіту вантажів. Судячи з усього, вибухнула одна з ракет, що саме проходила наземні випробування. Про людські жертви не повідомляється. Інформацію підтвердив президент ABL Space Systems Ден П’ємонт.
«Сьогодні вдень ми втратили другий ступінь RS1 через аномалію під час тестів. Усі у безпеці. Команда здійснила чудову роботу щодо того, аби відстежити аномалію та врятувати випробувальний стенд», —
сказав він.
Що собою являє ABL Space Systems
Компанія ABL Space Systems — молода і невелика команда, й носій RS1 у них також досить скромний. Це двоступенева ракета, яка використовує розроблені компанією двигуни Е2. У якості палива та окиснювача застосовуються керосин та рідкий кисень. Другий ступінь ракети має один двигун Е2, тоді як перший — дев’ять таких двигунів. RS1 здатна виводити на низьку навколоземну орбіту 1350 кг корисного вантажу. При цьому орієнтовна вартість запуску складатиме 12 млн доларів.
Проблема лише в тому, що досі жодного пуску ABL Space Systems так і не здійснила. Перший пуск RS1 планувався до кінця 2021 року, але нічого нового відтоді про свої плани компанія так і не повідомила. А тепер стався цей вибух.
Попри це, у жовтні минулого року підприємству вдалося зібрати 200 млн доларів на додачу до тих 170 млн, що вже були. Крім того, у квітні 2021-го ABL Space Systems підписала угоду з Lockheed Martin на пуск як мінімум 58 ракет RS1. А в листопаді — контракт на запуск двох прототипів супутника з Amazon для проєкту «Купер».
За матеріалами spacenews.com
Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!
Долучайтеся: https://t.me/ustmagazine