Психея може бути схожа на металеву губку

Астероїд Психея (16 Psyche) по праву вважається одним із найпримітніших об’єктів Головного поясу. Результати спектрального аналізу свідчать, що він містить велику кількість металів. На думку вчених, це небесне тіло може бути осколком ядра протопланети, знищеної під час масштабного зіткнення на зорі Сонячної системи.

Спостереження, виконані Дуже великим телескопом (VLT ESO) показали, що на поверхні Психеї розташовуються дві великі ударні структури. За своєю будовою вони відрізняються від місячних та марсіанських кратерів. Команда американських дослідників спробувала розібратися у механізмі утворення цих структур. Для цього вони звернулися до комп’ютерного моделювання, спробувавши відтворити умови появи найбільшого (67-кілометрового) астероїдного кратера.

Симуляція показала, що найбільш точно картині, яка спостерігається, відповідає сценарій, в якому поверхня Психеї складається з монелю (сплав міді та нікелю, аналогічний руді з ударного кратера Садбері, в канадській провінції Онтаріо), а сам астероїд є пористим — від 30% до 50% його внутрішнього обсягу займають порожнечі. Тіло, що утворило кратер, мало врізатися в Психею під кутом 60° на швидкості 4,5 км/с.

В той самий час вчені визнали, що в процесі моделювання їм не вдалося отримати картину, повністю ідентичну тій, що спостерігається. А отже Психея може мати складнішу будову, ніж вважалося.

У серпні 2022 року NASA відправить до астероїда космічний апарат Psyche. Він вийде на орбіту навколо малого тіла 31 січня 2026 року. Автоматичний розвідник повинен буде докладно вивчити Психею та дати відповідь на питання щодо механізму її формування.

За матеріалами https://phys.org

Новини інших медіа
Астероїд, який розминувся з Землею, у 2032 році може зіткнутися з Місяцем
На Марсі один «пиловий диявол» з’їв іншого
NASA допоможе випробувати першу в історії приватну орбітальну станцію Haven-1
Науковці відкрили дивовижний надгігант, що двічі змінив колір
Шедевр «Зоряна ніч» Вінсента ван Гога суперечить науці
Небесний пейзаж: астрономи зазирнули в центр Чумацького Шляху
Всередині зір виявили «музичний» сенсор для дослідження Всесвіту
Галактичний апетит: бунтівна чорна діра «бавиться» з власною «їжею»
На шляху до космосу: Rocket Lab завершила випробування другого ступеня ракети Neutron
Стрілець C: одне з найекстремальніших середовищ Чумацького Шляху