Компанії Blue Origin та Sierra Space оголосили про те, що проєкт станції Orbital Reef пройшов експертизу з боку NASA. Вона підтвердила, що наданий концепт відповідає висунутим вимогам до функціональності та продуктивності орбітального комплексу.
Орбітальна станція Orbital Reef
Проєкт станції Orbital Reef був анонсований Blue Origin та Sierra Space минулого року. Він передбачає створення космічного «бізнес-парку», розрахованого на перебування до десяти осіб. Станція складатиметься з безлічі модулів і у повністю розгорнутому вигляді буде порівнянна за обсягом з МКС. Її планується здавати в оренду для проведення різноманітних досліджень, технологічних та комерційних місій.
Blue Origin візьме на себе створення великих модулів та службових систем, а також виведення компонентів станції на орбіту. Для цього планується залучити ракету New Glenn. Sierra Space сконструює надувний модуль LIFE, який стане місцем проживання екіпажу, а також надасть багаторазовий космоплан Dream Chaser. Він буде використаний для доставлення вантажів та людей на станцію.
Можлива заміна МКС
У грудні 2021 року NASA включила Orbital Reef до списку з трьох перспективних концептів комерційних орбітальних станцій, які мають забезпечити безперервну присутність американських астронавтів на низькій навколоземній орбіті після завершення експлуатації МКС. Blue Origin отримала 130 мільйонний контракт на розробку проєкту.
За словами представників Blue Origin, проходження експертизи дозволить компанії продовжити більш детальне опрацювання дизайну станції. Своєю чергою, президент Sierra Space Джанет Каванді нещодавно заявила, що перші модулі Orbital Reef будуть готові до запуску у 2027 році. Це дасть достатньо часу на перехід із МКС на нову станцію.
Разом з тим, багато експертів, у тому числі й Офіс генерального інспектора NASA, вже висловили критичні зауваження, стосовно плану організації. На їхню думку, насправді комерційні орбітальні станції навряд чи будуть готові до запуску раніше кінця поточного десятиліття. Це призведе до того, що на деякий час NASA втратить можливість продовжувати дослідження на низькій навколоземній орбіті.
За матеріалами https://spacenews.com
Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!
Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine