Blue Origin оголосила про намір створити комерційну орбітальну станцію

Компанії Blue Origin та Sierra Space повідомили про намір створити приватну орбітальну станцію Orbital Reef. Її планують надавати в оренду для проведення різноманітних досліджень, технологічних та комерційних проєктів, причому не лише американським, а й іноземним клієнтам.

Станція Orbital Reef (концепт). Джерело: Blue Origin

Згідно з презентацією, Orbital Reef розрахована на перебування до 10 осіб, у повністю розгорнутому вигляді її можна буде порівняти з МКС. Blue Origin візьметься за створення великих модулів і службових систем, а також виведення компонентів станції на орбіту. Для цього планують задіяти ракету New Glenn. Компанія Sierra Space сконструює надувний модуль LIFE, який стане місцем проживання екіпажу, а також надасть багаторазовий космоплан Dream Chaser. Він використовуватиметься для доставлення вантажів і людей на станцію.

Крім Blue Origin та Sierra Space, у проєкті також візьмуть участь інші американські компанії. Так, Boeing планує побудувати науковий модуль, системи управління та технічного обслуговування станції, а також використовувати корабель CST-100 Starliner як альтернативний засіб доставлення екіпажів. Компанія Genesis Engineering Solutions має намір побудувати установку Single Person Spacecraft для переміщення у відкритому космосі. Її можна буде застосовувати як для проведення різних технічних та ремонтних робіт, так і з туристичною метою.

Станція Orbital Reef (концепт). Джерело: Blue Origin

Учасники проєкту сподіваються, що Orbital Reef прийме своїх перших відвідувачів уже у другій половині цього десятиліття. Проте вони відмовляються назвати суму, в яку обійдеться будівництво станції. Також варто сказати, що презентація проєкту відбулася лише за кілька днів після того, як компанії Nanoracks, Voyager Space та Lockheed Martin заявили про намір створити власну комерційну орбітальну станцію під назвою Starlab.

За матеріалами https://spacenews.com