Панорама нічного неба була складена з двох знімків, зроблених на майданчиках, де встановлені телескопи Gemini South (ліворуч) та Gemini North (праворуч). Ось тільки ці телескопи знаходяться не в одному місці, і навіть не на одному континенті. Gemini South розташований в Чилі, а Gemini North на вершині гавайського вулкана Мауна-Кеа. Отже, представлена панорама дозволяє побачити «зріз» всього земного неба.
При погляді на зображення можна звернути увагу на світлу смугу, яка її перетинає. Це зодіакальне світло — слабке свічення, яке невдовзі спостерігається після заходу або перед сходом Сонця. Воно виникає через розсіювання сонячного світла на частинках міжпланетного пилу. Феномен отримав свою назву через постійну видимість у зодіакальних сузір’ях.
У центрі панорами також можна побачити світлу пляму, яка знаходиться з протилежного боку від Сонця. Це противосяяння. Воно має таку ж природу, як і зодіакальне світло. Противосяяння виникає внаслідок розсіювання сонячного світла на лінзоподібному скупченні частинок пилу, які знаходяться у площині екліптики.
На знімку також можна побачити смугу Чумацького Шляху, кілька туманностей, висхідний Юпітер разом із Венерою (найяскравіша пляма зліва), Марс та Сатурн у центрі зодіакального світла. Цікаво, що саме Червона планета є одним з основних «постачальників» пилу, завдяки якому ми й можемо спостерігати зодіакальне світло. Іншими її джерелами є кометні хвости та наслідки зіткнень астероїдів.
За матеріалами https://noirlab.edu
Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!
Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine