Фото дня: захід Сонця над Мауна-Кеа

Це дивовижне зображення демонструє Сонце, що сідає у бурхливе море. Але насправді це океан хмар.

Захід Сонця з вершини гори Мауна-Кеа. Джерело: International Gemini Observatory/NOIRLab/NSF/AURA/J. Chu

Світлина була зроблена на вершині гавайського вулкана Мауна-Кеа. Він височить на 4200 м над рівнем моря, що робить його найвищою точкою всього архіпелагу. Якщо ж проводити виміри від океанського дна, то в такому разі висота Мауна-Кеа становитиме понад 9 км. Це більше, ніж висота Евересту.

Але Мауна-Кеа прекрасна не лише чудовими краєвидами. Поєднання висоти та холодного сухого клімату роблять її вершину одним із найкращих місць на планеті для астрономічних спостережень. Вулкан є домом для ряду телескопів, зокрема й 8,1-метрового Gemini North, поряд з яким був зроблений представлений знімок. Його «брат-близнюк» Gemini South розташований у південній півкулі, на вершині однієї з гір у чилійській пустелі Атакама. Разом вони займаються пошуком екзопланет, вивченням галактик та процесів зореутворення, а також проводять спостереження різних об’єктів нашої Сонячної системи.

Нещодавно ми розповідали про те, як завдяки телескопу Gemini South астрономи змогли отримати чудові зображення джетів новонароджених зір.

За матеріалами https://noirlab.edu.

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Долучайтеся: https://t.me/ustmagazine