Повернення на Землю: який вигляд має спуск із космосу

Компанія Varda Space опублікувала відео, зроблене встановленою на борту капсули супутника W-Series камерою. Воно демонструє, який вигляд мало її повернення на Землю.

Супутник W-Series 1 було запущено в червні 2023 року. Основна мета місії полягала в дослідженні поведінки кристалів активної речовини, необхідної для виробництва ліків ритонавіра (вони використовуються для лікування ВІЛ). Їх піддавали різним експериментам, щоб перевірити, як їхні властивості та структура змінюються в космосі.

Для повернення кристалів на Землю супутник був оснащений повертальною капсулою. Її діаметр становив близько 90 см, висота — 74 см, маса — менше ніж 90 кг. Спочатку у Varda Space розраховували, що зможуть повернути капсулу вже в липні 2023 року. Але її повернення затягнулося через юридичні формальності. У підсумку капсула повернулася на Землю 21 лютого 2024 року.

Камера, що розташовувалася всередині капсули, зафіксувала весь процес повернення з космосу: від її відокремлення від супутника до посадки на полігоні в штаті Юта. Це зайняло 27 хвилин.

Найбільш видовищною частиною польоту, безумовно, став момент входу в земну атмосферу. Камері вдалося зафіксувати потоки плазми, що виникли навколо капсули. Камера також була оснащена мікрофоном. Це дало змогу записати звуки, які виникали всередині капсули в процесі її подорожі.

Тільки найцікавіші новини та факти в нашому Telegram-каналі!
Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine