Фармацевтична фабрика Varda Space повернулася на Землю

Компанія Varda Space опублікувала знімок капсули супутника W-Series, усередині якої розташована космічна фармацевтична фабрика. Вона успішно повернулася на Землю 21 лютого.

Капсула супутника W-Series 1 після повернення на Землю. Джерело: Varda Space

Супутник W-Series 1 був запущений у червні 2023 року. Основна мета місії полягала в дослідженні поведінки кристалів активної речовини, необхідної для виробництва ліків ритонавіру (вони використовуються для лікування ВІЛ). Вони зазнали різних експериментів, щоб перевірити, як їхні властивості та структура змінюються в космосі.

Для повернення кристалів на Землю супутник був оснащений повертальною капсулою. Її діаметр становив близько 90 см, висота — 74 см, маса — менше ніж 90 кг. Спочатку у Varda Space розраховували, що зможуть повернути капсулу вже в липні 2023 року. Але її повернення затягнулося через юридичні формальності, пов’язані зі змінами в законодавстві. У результаті Varda Space зуміла отримати дозвіл на посадку лише 14 лютого 2024 року.

Після цього W-Series 1 виконав низку маневрів, які перевели його з кругової на еліптичну орбіту. Супутник випустив капсулу перед самим входом в атмосферу, після чого сам увійшов у неї, згорівши. Капсула ж здійснила посадку на військовому полігоні в штаті Юта.

Тепер капсулу буде переправлено в штаб-квартиру Varda Space для оцінки її стану. Що стосується зразків ритонавіру на її борту, то їх передадуть фармацевтичній компанії Improved Pharma для аналізу. Varda Space також повідомила, що поділиться отриманими під час входу в атмосферу даними з NASA та ВПС США.

Компанія вже готується до другої місії, яка буде запущена цього літа. У жовтні Varda Space повідомила про укладення угоди з компанією Southern Launch про посадку капсули на полігоні Кунібба в Австралії. За словами представників Varda Space, доступ до цього полігону має бути простішим, оскільки у нього менше користувачів.

Ви також можете почитати про те, як супутник зазнімкував ступінь японської ракети, що перетворилася на космічне сміття.

За матеріалами https://spacenews.com

Тільки найцікавіші новини та факти в нашому Telegram-каналі!
Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine