Varda Space отримала дозвіл на повернення фармацевтичної фабрики

Компанія Varda Space отримала дозвіл Федерального управління цивільної авіації США (FAA) на повернення капсули супутника W-Series 1 на Землю. На це їй знадобилося 8 місяців.

Капсула, всередині якої знаходяться результати експериментів Varda Space. Джерело: Varda Space Industries

Супутник W-Series 1 був запущений у червні 2023 року. Основна мета місії полягала в дослідженні поведінки кристалів активної речовини, яку використовують для виробництва ліків проти ВІЛ. Вони піддавалися різним експериментам, щоб перевірити, як їхні властивості та структура змінюються в космосі. Надалі кристали мали бути повернуті на Землю за допомогою спеціальної капсули. Її діаметр становить близько 90 см, висота — 74 см, маса — менше ніж 90 кг.

Спочатку Varda Space сподівалася, що зможе повернути капсулу вже в липні 2023 року. Але у неї виникли ускладнення, пов’язані з необхідністю отримання дозволу. Основною проблемою було те, що Varda Space стала першою компанією, яка спробувала отримати ліцензію на повернення вантажу з космосу відповідно до нових правил із назвою Part 450. Вони були покликані спростити процес регулювання таких операцій, але за іронією долі, навпаки, лише ускладнили весь процес. Отримання дозволу вимагало координації між трьома різними відомствами, які раніше не працювали над цим разом.

Орбітальна фабрика Varda Space (концепт). Джерело: Varda Space

Усе це призвело до сильного затягування процесу. У вересні 2023 року FAA та американські ВПС відмовили Varda Space у видачі дозволу, через що компанії довелося повторити процедуру. У підсумку, ліцензію було видано 14 лютого.

Повернення капсули відбудеться 21 лютого. Посадкова зона охоплює територію військового полігону в штаті Юта та сусіднього полігону Дагвей (у вересні минулого року туди приземлилася капсула зі зразками астероїда Бенну). Сам супутник згорить в атмосфері.

Наступна місія Varda Space буде запущена в середині цього року. Поки що невідомо, куди саме компанія планує посадити її капсулу. Минулого року Varda Space підписала угоду з компанією Southern Launch. Вона дозволяє їй здійснити посадку на австралійському полігоні Кунібба.

За матеріалами https://spacenews.com

Тільки найцікавіші новини та факти в нашому Telegram-каналі!
Приєднуйтесь:
https://t.me/ustmagazine