Космічній фармацевтичній фабриці заборонили повернення на Землю

Федеральне управління цивільної авіації США та американські ВПС не видали компанії Varda Space дозвіл на повернення її капсули на Землю. Всередині розташована орбітальна фабрика, що займалася виготовленням ліків на орбіті.

Орбітальна фабрика Varda Space (концепт). Джерело: Varda Space

Фармацевтична фабрика Varda Space була запущена 12 червня ракетою Falcon 9. Вона успішно вийшла на орбіту, після чого розпочала виконання своєї основної місії — виробництво ліків проти ВІЛ. Кристали активної речовини зазнали різних експериментів, щоб перевірити, як їхні властивості та структура змінюються в умовах мікрогравітації.

Повернення апарата на Землю планувалося на початок вересня. Varda Space розраховувала посадити капсулу, усередині якої знаходяться фабрика та результати експериментів, ще на початку вересня. Як основне місце посадки розглядали військовий полігон у штаті Юта, куди нещодавно сіла капсула апарата OSIRIS-REx.

Однак Varda Space так і не отримала дозволу на цю операцію. ВПС США заборонили Varda Space використовувати свій полігон, тоді як FAA в принципі заборонила вхід капсули в земну атмосферу. Організація мотивувала своє рішення міркуваннями безпеки та оцінкою ризиків.

На думку деяких експертів, відмова може бути зумовлена прецедентним характером місії. Varda Space стала першою приватною компанією, яка заявила про намір регулярно запускати вантажі на орбіту і потім повертати їх на Землю. Можливо, регулятори планують створити єдиний стандарт заявок для подібних місій.

Що стосується самої Varda Space, то вона вже звернулася до FAA з проханням переглянути рішення. У своїй заяві компанія заявила про те, що веде переговори з регуляторами, а також зазначила, що за необхідності її орбітальна фабрика зможе залишатися в космосі протягом року.

За матеріалами https://techcrunch.com

Тільки найцікавіші новини та факти в нашому Telegram-каналі!
Приєднуйтесь:
https://t.me/ustmagazine