Потужний спалах на Сонці вивів з ладу радіо в Африці та на Близькому Сході

Активна сонячна пляма викликала протуберанець, який випустив потужний спалах у напрямку Землі, спричинивши вимкнення радіозв’язку в Африці та на Близькому Сході вранці у п’ятницю, 16 вересня. Сонячний спалах був класифікований за другою за потужністю категорією спалахів M8. Коли він досяг Землі, то порушив короткохвильовий радіозв’язок у тих частинах світу, які активніше прогріваються Сонцем — в Африці та країнах Близького Сходу. Радіоаматори у цих країнах могли відчувати спотворення сигналу впродовж години.

Спалах на Сонці
Спалах на Сонці. Фото: Unsplash

Британський метеорологічний синоптик Spaceweather.com прогнозує, що є ймовірність нових спалахів на вихідних, перш ніж сонячна пляма AR3098 зникне за краєм видимого диска Сонця. Синоптики космічної погоди вважають, що викид корональної маси міг супроводжувати спалах і прямувати до Землі. Якщо це так, планета також може пережити геомагнітну бурю на вихідних. Про це застерігає Meteo Office.

Наразі на Cонці також є корональна діра (отвір у лініях магнітного поля), через яку сонячний вітер дме з більшою швидкістю, ніж зазвичай. Це може сприяти активності полярних сяйв на вищих широтах. Очікується, що сонячний вітер та спалах корональної маси разом узяті не спровокують більше, ніж невелику геомагнітну бурю. Це означає, що електричним та радіокомунікаційним технологіям на Землі не загрожує ризик збоїв.

Раніше ми повідомляли про те, як потужний спалах на Сонці вразив супутники GPS.

За матеріалами Space

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine