Посадка китайського марсохода відбудеться в середині травня

Висадка спускового модуля місії «Тяньвень-1» на Марс відбудеться в середині травня. Про це повідомили представники наукової спільноти КНР. Модуль доставить на поверхню Червоної планети 240-кілограмовий ровер. У разі успіху, Китай стане третьою в історії країною, яка зуміла здійснити м’яку посадку на Марс, і другою, що висадила самохідний колісний апарат.

Марс очима апарату «Тяньвень-1». Джерело: CNSA

Якщо все пройде за планом, китайський марсохід сяде в південній частині Долини Утопії (Utopia Planitia) – великої низовини в північній півкулі Марса. Цей регіон характеризується відносно рівною поверхнею і низьким числом ударних кратерів. Судячи з усього, в далекому минулому там на поверхню виходили грунтові води, що призвело до утворення грязьових потоків. Тому місце посадки становить значний науковий інтерес. Мобільна лабораторія вивчатиме марсіанський грунт і шукатиме хімічні сполуки, які вказують на можливу присутність життя. Вона розрахована на номінальний термін роботи в 90 днів.

Що стосується самого «Тяньвень-1», то в даний час він знаходиться на опорній орбіті, чий перицентр знаходиться на відстані 280 км від поверхні планети, а апоцентр – на висоті 59 тис. км. Кілька днів тому група супроводу опублікувала зроблене апаратом нове зображення Марса. Воно демонструє лімб планети з відстані 11,5 тис. км.

Незважаючи на те, що законодавчо NASA різко обмежена у співпраці з Китаєм, недавно стало відомо, що аерокосмічні відомства двох країн підтримують певні контакти з приводу Марса. Зокрема, вони обмінюються інформацією про орбіти своїх апаратів, щоб виключити ймовірність їх зіткнення.