Понеділок став найспекотнішим днем в історії Землі

За даними Національного управління океанографічних та атмосферних досліджень США, понеділок, 3 липня, став найспекотнішим днем на Землі за всю історію спостережень. Середня температура на планеті сягнула 17,01°С.

3 липня — найспекотніший день в історії.
3 липня — найспекотніший день в історії. Джерело: Unsplash / CC0 Public Domain

Найспекотніший день в історії спостережень

Понеділок, 3 липня 2023 року, став найспекотнішим днем за всю історію спостережень за погодою на нашій планеті. Про це повідомляє Національне управління океанографічних та атмосферних досліджень США (NOAA).

Йдеться про середню температуру на всій поверхні нашої планети, яка спостерігалася впродовж доби. Звичайно, що при цьому в різних місцевостях за цей час змінилися день та ніч, десь зараз літо, а десь — середина зими. Проте в середньому повітря на Землі прогрілося до 17,01°С.

Це вище, ніж будь-яке середньодобове значення температури, зафіксоване NOAA за весь період спостережень з 1979 року. Попередній рекорд був встановлений 24 липня минулого року. Тоді середня температура на планеті сягнула 16,92°С.

Земля нагрівається

Взагалі, за спостереженнями NOAA, накопиченими за кілька десятиліть, середня температура на Землі коливається у межах від 12°С до 17°С. Для початку липня вона між 1979 та 2000 роками в середньому становить 16,2°С.

Проте відтоді нагрівання Землі прискорилося. Супутники чудово бачать сліди того, що клімат стрімко змінюється у бік спекотнішого. Цьогоріч червень також був найспекотнішим у порівнянні зі спостереженнями минулих років.

І це ще не кінець. Зазвичай середньодобова температура зростає до серпня. Тож можливо, що цього року це не останній рекорд. І навіть якщо цього не станеться, 2024-й буде ще спекотніший, адже вчені очікують на появу Ель-Ніньйо в Тихому океані.

За матеріалами phys.org.

Тільки найцікавіші новини та факти в нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine

Апарат NASA неконтрольовано обертається після пошкодження сонячного вітрила
Що може розповісти про еволюцію світил дослідження зоряного скупчення?
Лід і вогонь: супутник сфотографував найпівденніший вулкан у світі
Астрономи знайшли на небі Темного Вовка
Захоплива панорама: Perseverance вперше побачив кратер Єзеро з висоти
Телескопи James Webb і Hubble вивчили «моторошну» пару галактик
Штучний інтелект навчили розуміти роботи астрономів минулого
Як турбулентність прискорює народження зір
Вихід із космічних перегонів: Boeing шукає покупців для провального Starliner
Два дні до кінця: телескоп NASA впаде на Землю на початку листопада