Помер командир експедиції Apollo 9

На 94-му році пішов з життя колишній астронавт NASA Джеймс Макдівітт. Він командував місією Apollo 9, під час якої в космосі вперше був випробуваний місячний модуль.

Джеймс Макдівітт. Джерело: NASA

Джеймс Макдівітт народився 1929 року в Чикаго. У 1951 році він вступив на службу до ВПС США. Макдівітт брав участь у Корейській війні, здійснив 145 бойових вильотів на літаках F-80 та F-86. Надалі він став льотчиком-випробувачем. Загалом Макдівітт налітав понад 5000 годин на літаках різних класів.

У 1962 році Макдівітт увійшов до складу другого набору астронавтів NASA. Свій перший політ на орбіту він здійснив у червні 1965 року, як командир корабля місії Gemini 4. Під час цієї місії напарник Макдівітта, пілот Едвард Вайт здійснив, перший для американських астронавтів, вихід у відкритий космос.

Вдруге Макдівітт вирушив у космос у березні 1969 року. Він командував місією Apollo 9. Її головним завданням було випробування місячного модуля на навколоземній орбіті. На п’яту добу польоту Макдівітт та астронавт Рассел Швайкарт перейшли у місячний модуль, після чого відокремилися від командного та вирушили у самостійний політ. Надалі астронавти здійснили низку маневрів, упевнившись у нормальній роботі всіх систем апарата, а потім знову стикувались з командним модулем та успішно повернулися на Землю. Успіх Apollo 9 відкрив шлях місії Apollo 10, яка стала генеральною репетицією для висадки людини на Місяць.

Політ місячного модуля Apollo 9. Джерело: NASA

Після польоту Apollo 9 Макдівіт став керівником операцій з пілотованої посадки на Місяць, а потім керівником програми Apollo (під його керівництвом пройшли місії Apollo 12 — Apollo 16). Влітку 1972 року Макдівітт залишив ряди NASA, після чого займався бізнесом.

Джеймс Макдівітт пішов із життя 13 жовтня 2022 року. Повідомляється, що колишній астронавт помер уві сні у себе вдома, в оточенні рідних та близьких.

За матеріалами https://www.nasa.gov

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t. me/ustmagazine