Пілотований політ Boeing Starliner перенесений на 2024 рік

Космічний корабель Starliner компанії Boeing відкладає свій перший пілотований політ до середини квітня 2024 року. Про зміну планів повідомляється у пресрелізі NASA. Ця звістка вкотре нагадує нам, що у космічних програмах затримки — не рідкість, і доведеться трохи зачекати, перш ніж ми побачимо, як Starliner вирушає в космос з астронавтами на борту.

Boeing Starliner
Космічний корабель Boeing Starliner. Ілюстрація: Space.com

Постійні перенесення

Дебютний політ Starliner з астронавтами на борту, відомий як Crew Flight Test (CFT), був запланований на початок березня 2024 року. Але ця дата завжди була приблизною. У четверговому повідомленні оголосили, що офіційна дата першого пілотованого польоту Starliner тепер встановлена на середину квітня 2024 року.

У межах CFT два астронавти NASA, Бутч Вілмор і Суні Вільямс, вирушать у пробний політ до Міжнародної космічної станції (МКС) і знову повернуться на Землю. Проте місія стикнулася з численними технічними труднощами та затримками, що неодноразово відкладали запуск. Один із прикладів — перший Crew Flight Test. Спочатку він був запланований на липень минулого року, але скасований через проблеми з електропроводкою корабля і його парашутною системою.

Boeing Starliner
Космічний корабель Boeing Starliner, пристикований до МКС. Фото: NASA

Нагадаємо, що у вересні 2014 року NASA обрала Boeing і SpaceX для забезпечення польотів астронавтів на МКС і назад, укладаючи з кожною з компаній багатомільярдні контракти. SpaceX зі своїм Crew Dragon уже успішно виконала кілька польотів до МКС, тоді як Starliner постійно стикається з невдачами та затримками.

Майбутнє Starliner

Перша спроба відправити космічний корабель до МКС відбулася у грудні 2019 року в межах місії Orbital Flight Test (OFT). На жаль, цей політ завершився безуспішно, оскільки корабель не досягнув МКС, як було заплановано. Наступна місія, OFT-2, була запланована на травень 2022 року і успішно дісталася МКС, а потім повернулася на Землю.

Відповідно до останнього пресрелізу NASA, запуск SpaceX Crew-8 запланований на середину лютого 2024 року. Чотири члени екіпажу Crew-8 вже відомі: командир Меттью Домінік, пілот Майкл Барратт, фахівчиня місії Жанетт Еппс та космонавт Олександр Гребенкін.

У той час як SpaceX продовжує свої місії на МКС, Boeing має на меті виконати перший операційний політ Starliner на МКС, який спочатку планувався на літо 2024 року. Однак тепер ця дата також відкладена з метою аналізу результатів Crew Flight Test і завершення всіх необхідних сертифікаційних процедур перед місією Starliner-1.

Раніше ми повідомляли про те, що на Boeing Starliner відбулося рокірування екіпажу.

За матеріалами Space.

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine