Перший у світі пуск метанової ракети завершився невдачею

Пуск першої у світі метанової ракети «Чжуцюе-2» завершився невдачею. Про це повідомила китайська компанія Landspace, що побудувала носій.

Пуск ракети «Чжуцюе-2». Джерело: @CNSAWatcher

«Чжуцюе-2» була запущена 14 грудня з китайського космодрому Цзюцюань. Судячи з наявної інформації, перший ступінь носія відпрацював у штатному режимі. Аварія сталася вже на ділянці роботи другого ступеня. Через передчасне вимкнення двигунів вона не зуміла розвинути першу космічну швидкість, що призвело до втрати корисного навантаження у вигляді 14 супутників від різних замовників.

Метанова ракета «Чжуцюе-2»

Компанія Landspace була заснована у 2015 році та є одним із перших приватних китайських аерокосмічних підприємств. 2018-го вона зробила свою першу спробу орбітального запуску. Проте твердопаливна ракета «Чжуцюе-1» так і не дісталася орбіти через збій у роботі третього ступеня.

Після цього Landspace вирішила зосередити свої зусилля на розробці рідинної ракети «Чжуцюе-2». Вона має двоступеневу конструкцію та здатна вивести до 4 тонн вантажу на 200-кілометрову низьку навколоземну орбіту та до 2 тонн вантажу на 500-кілометрову сонячно-синхронну орбіту.

Ракета «Чжуцюе-2». Джерело: @CNSAWatcher

Ключова особливість носія полягає у застосуванні двигунів, які використовують метан як паливо та кисень як окислювач. За останні роки велика кількість гравців на аерокосмічному ринку зайнялася створенням техніки, що використовує метанові двигуни. Серед них SpaceX (космічний корабель Starship/прискорювач Super Heavy), ULA (ракета Vulcan), Blue Origin (ракета New Glenn) та низка компаній. У разі успіху Landspace могла випередити їх усіх та вписати свою назву в космічні довідники.

Наразі фахівці Landspace займаються розслідуванням причин аварії. Поки що невідомо, коли компанія зробить нову спробу пуску «Чжуцюе-2».

За матеріалами https://spacenews.com

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Долучайтеся: https://t.me/ustmagazin

Американські сенатори вивчають фінансову ситуацію з космічним телескопом Chandra
Китайські астронавти повернулися на Землю після 6 місяців перебування в космосі
Смерть NEOWISE: телескоп NASA упав в Індійський океан
Зерна життя: вчені розкрили таємницю походження давнього зоряного пилу
Космічне світлове шоу: Hubble зазнімкував галактику з надновою
Селфі супутника виявило пошкодження, спричинене загадковим зіткненням
Жодного сліду: Hubble і James Webb не знайшли екзопланет біля Веги
Надпотужний джет чорної діри Центавра А досягає 94% від швидкості світла
Відновлення озонового шару Землі в 2024 році досягло річного максимуму
Супутник побачив результат цунамі в Гренландії