Перший політ нової ракети з українським двигуном відбудеться 13 липня

ESA призначив дату першого пуску нової ракети Vega-C. Він відбудеться 13 липня. На верхньому ступені ракети встановлений двигун РД-843, створений КБ “Південне”.

Технічне влаштування ракети Vega-C

Vega-C є модифікацією легкої ракети Vega, призначеної для виведення вантажів на полярні та низькі навколоземні орбіти. Вона буде відправлена з території космодрому Куру у Французькій Гвіані.

Технічне влаштування ракети Vega-C. Джерело: ESA

Ракета має чотириступеневу конструкцію. Перші три ступені носія оснащені твердопаливними двигунами, четвертий — рідинним. На ній встановлений силовий агрегат РД-843, який розроблений ДП «КБ Південне» та серійно виробляється ДП «ВО Південний машинобудівний завод». Його відмінністю є можливість багаторазового запуску під час польоту (до 5 включень). Завдяки цьому Vega може забезпечувати розведення супутників по різним орбітам.

Vega-C відрізняється від базової версії наявністю потужніших двигунів на першому та другому ступені. Верхній ступінь також був модернізований, зокрема він отримав великі паливні баки. Все це дозволило збільшити вантажність ракети. Якщо Vega здатна вивести 1,5 тонни вантажу на 700-кілометрову полярну орбіту, то для Vega-C цей показник становить 2,2 тонни. Завдяки збільшенню потужності, збільшилися і розміри вантажного відсіку. Сама ракета також «підросла»: її висота становить 35 метрів, діаметр 3,3 метра, маса (у заправленому стані) 210 тонн.

Дата першого пуску Vega-C

Перший пуск Vega-C відбудеться 13 липня. Головним вантажем дебютної місії є італійський супутник LARES-2, призначений для вимірювання прецесії Лензе -Тіррінґа. Також на борту знаходяться шість експериментальних кубсатів, наданих Італією, Францією та Словенією. На апарати покладено різні завдання — від оцінки впливу радіації на бортову електроніку до проведення експериментів з вирощування рослин в умовах мікрогравітації.

Пуск ракети Vega-C (концепт). Джерело: ESA-J. Huart

Нагадаємо, що недавно ESA перенесло на початок 2023 року дебютний пуск важкої ракети Ariane 6.

За матеріалами https://www.esa.int

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!
Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine

Апарат NASA неконтрольовано обертається після пошкодження сонячного вітрила
Що може розповісти про еволюцію світил дослідження зоряного скупчення?
Лід і вогонь: супутник сфотографував найпівденніший вулкан у світі
Астрономи знайшли на небі Темного Вовка
Захоплива панорама: Perseverance вперше побачив кратер Єзеро з висоти
Телескопи James Webb і Hubble вивчили «моторошну» пару галактик
Штучний інтелект навчили розуміти роботи астрономів минулого
Як турбулентність прискорює народження зір
Вихід із космічних перегонів: Boeing шукає покупців для провального Starliner
Два дні до кінця: телескоп NASA впаде на Землю на початку листопада