Перше орбітальне випробування корабля Starship заплановано на липень

SpaceX сподівається провести перше орбітальне випробування космічного корабля Starship і носія Super Heavy вже у липні. Про це повідомила президент компанії Гвінн Шотвелл.

Запуск корабля Starship (концепт). Джерело: SpaceX

Нагадаємо, що у травні SpaceX представила загальний план випробувань, згідно з яким зв’язка зі Starship і першого ступеня Super Heavy буде запущена з полігону поблизу техаського села Бока-Чіка. Через 171 секунду після запуску Super Heavy відстикуться від носія. Далі ступінь виконає частковий маневр повернення і здійснить посадку в Мексиканській затоці в 33 км від узбережжя.

Що стосується Starship, то він має розвинути достатню швидкість для виходу на низьку навколоземну орбіту з висотою апогею 250 км. У районі Гавайських островів він активує двигуни й увійде в атмосферу. Якщо все піде за планом, прототип приводниться в океані приблизно в 100 км від північно-західного узбережжя острова Кауаї. Загальна тривалість польоту складе 90 хвилин.

Точна дата випробування буде залежати як від технічної готовності корабля Starship, так і від процесу отримання дозволу на польоти від Федерального управління цивільної авіації США (FAA). Нинішня ліцензія дозволяє лише суборбітальні запуски SpaceX з майданчика Бока-Чіка. Також варто зазначити, що компанія нещодавно подала заявку до Федеральної комісії зв’язку (FCC) на використання терміналів Starlink під час орбітального польоту Starship. Вказана дата початку їх використання — 1 серпня.

За матеріалами: https://spacenews.com