Перше орбітальне випробування корабля Starship заплановано на липень

SpaceX сподівається провести перше орбітальне випробування космічного корабля Starship і носія Super Heavy вже у липні. Про це повідомила президент компанії Гвінн Шотвелл.

Запуск корабля Starship (концепт). Джерело: SpaceX

Нагадаємо, що у травні SpaceX представила загальний план випробувань, згідно з яким зв’язка зі Starship і першого ступеня Super Heavy буде запущена з полігону поблизу техаського села Бока-Чіка. Через 171 секунду після запуску Super Heavy відстикуться від носія. Далі ступінь виконає частковий маневр повернення і здійснить посадку в Мексиканській затоці в 33 км від узбережжя.

Що стосується Starship, то він має розвинути достатню швидкість для виходу на низьку навколоземну орбіту з висотою апогею 250 км. У районі Гавайських островів він активує двигуни й увійде в атмосферу. Якщо все піде за планом, прототип приводниться в океані приблизно в 100 км від північно-західного узбережжя острова Кауаї. Загальна тривалість польоту складе 90 хвилин.

Точна дата випробування буде залежати як від технічної готовності корабля Starship, так і від процесу отримання дозволу на польоти від Федерального управління цивільної авіації США (FAA). Нинішня ліцензія дозволяє лише суборбітальні запуски SpaceX з майданчика Бока-Чіка. Також варто зазначити, що компанія нещодавно подала заявку до Федеральної комісії зв’язку (FCC) на використання терміналів Starlink під час орбітального польоту Starship. Вказана дата початку їх використання — 1 серпня.

За матеріалами: https://spacenews.com

Вихід у відкритий космос зупинили через витік зі скафандра
У зібраних зразках Perseverance на Марсі міститься справжній скарб
Епічний схід Полуничного Місяця потрапив на фото
Родина, котра постраждала від космічного сміття, подала проти NASA позов до суду
Доставка за 53 дні: капсула зі зразками ґрунту зі зворотного боку Місяця повернулася на Землю
«Чортова отрута»: китайська ракета з токсичним паливом упала в населеній місцевості
У центрі Чумацького Шляху знайдений «космічний ботокс»
Рекордно віддалений квазар виявився дивовижно нормальним
Сезонні примхи Сатурна: на планеті знайшли ключ до розуміння погоди газових гігантів
Доповнена реальність допомагає інженерам будувати космічні апарати