До Венери готується низка приватних космічних місій з пошуку ознак життя. У нещодавно опублікованому звіті дослідники з Массачусетського технологічного інституту докладно розповіли про свої плани щодо місій Venus Life Finder (VLF).
Венера — вкрай непривітне місце. Її парниковий ефект через дуже щільну атмосферу розігрів планету до надзвичайно високих температур, які плавлять навіть каміння. Проте вчені давно припускають, що в її хмарах може бути мікробне життя.
Потенційне відкриття біомаркера фосфіну минулого року в атмосфері Венери викликало значний науковий інтерес. Хоча наступні дослідження доводять, що виявлення цього газу, ймовірно, було хибним. Однак дослідники VLF стверджують у своєму звіті, що Венера — приваблива планета для пошуку ознак життя через придатні для існування температури у верхніх шарах хмар та численні атмосферні хімічні аномалії, що вказують на невідомий хімічний склад і, можливо, присутність життя».
Щоб дізнатися більше про Венеру, VLF пропонує набір місій, які фінансуватимуться з приватних джерел. Ідея полягає в тому, щоб відправити низьковитратні місії з конкретними науковими цілями на додаток до більших, на кшталт NASA DAVINCI+ і VERITAS та ENVISION від Європейського космічного агентства.
Перша місія — Rocket Lab
Місія VLF розпочнеться з відправлення зонда Rocket Lab у 2023 році. Впродовж трьох хвилин він «ковзатиме» атмосферою Венери та збиратиме дані про її хімічний склад.
«На Венері є нерозгадані таємниці, які можна пізнати тільки у разі повернення туди. Наявність хімічних аномалій залишає місце для існування позаземного життя», — пояснює Сара Сігер, головна дослідниця запланованих місій Venus Life Finder.
Нагадаємо, що раніше ми розповідали про 12 цікавих фактів про Венеру.