Perseverance знайшов сміття на Марсі, а Twitter заблокував Рогозіна за заклик «покінчити з Україною»: дайджест новин

Підбірка найцікавіших космічних новин до сніданку: Міноборони США збільшили фінансування для розвитку космічної безпеки. Вчені пропонують розгорнути базу з видобутку ресурсів на астероїдах на марсіанській орбіті, а чорна діра, що швидко росте, за секунду поглинає масу, рівну Землі.

Інженери приступили до збирання апарата Hera

Рушійний модуль місії Hera був успішно доставлений у складальний цех італійської компанії Avio. Найближчим часом фахівці розпочнуть встановлення на нього паливних баків, силових агрегатів, трубопроводів та інших елементів, необхідних для успішного міжпланетного перельоту.

Астрономи знайшли докази існування найпотужнішого пульсара в далекій галактиці

Астрономи, які аналізують дані VLA Sky Survey (VLASS), виявили одну з наймолодших відомих нейтронних зірок — надщільний залишок масивної зірки, що вибухнула як наднова. Зображення, отримані з допомогою масиву Very Large Array (VLA) імені Карла Янського Національного наукового фонду, показують, що потужне радіовипромінювання, підживлюване магнітним полем пульсара, який обертається, лише нещодавно «пробилося» крізь щільну оболонку уламків від вибуху наднової.

Марс як база для дослідження та добування речовини астероїдів

Видобуток на астероїдах таких ресурсів, як залізо, дорогоцінні метали, вода або інші цінні речовини, може колись стати прибутковим. Видобуток корисних копалин, ймовірно, почнеться з об’єктів, що зближуються із Землею (NEO) — їхні траєкторії перетинають орбітальний шлях Землі. Однак у довгостроковій перспективі майнінг розповсюдиться на Головний пояс астероїдів, які обертаються між Марсом та Юпітером.

На думку астрономів, видобуток речовини астероїдів Головного поясу може стати більш прибутковим, якщо космічні апарати до них стартуватимуть зі станції на орбіті, подібній до орбіти марсіанського супутника Фобоса, який обертається приблизно в 6 тис. км від поверхні Червоної планети та передбачає нижчу ΔV для польотів до об’єктів поясу.

Новини ринку

Прототип терміналу OneWeb. Джерело: spacenews.com

OneWeb тестує зв’язок у польоті на Boeing 777

Компанія OneWeb заявила, що минулого місяця успішно протестувала високошвидкісні послуги на комерційному авіалайнері з використанням низькоорбітальної мережі. Потокове відео, онлайн-ігри у віртуальній реальності та інші можливості з малою затримкою були продемонстровані на Boeing B777-200LR, що вилетів із громадського аеропорту в Техасі 27 травня, повідомляє OneWeb. Британський стартап заявив, що антена з електронним управлінням на літаку забезпечує швидкість завантаження 260 мегабіт за секунду.

D-Orbit планує амбітний курс для бізнесу космічної логістики

Космічна логістична компанія D-Orbit оголосила про укладання контракту на 2 млн доларів із Європейським космічним агентством на модернізацію виробництва свого носія ION. Це була остання перемога італійської фірми з амбітними планами запропонувати широкий спектр супутникових послуг — від активного вилучення космічного сміття до хмарних обчислень.

Призначено четвертий тест зворотного відліку SLS

NASA готується до четвертої спроби провести випробування заправки паливом та відпрацювати зворотний відлік своєї системи космічного запуску (SLS). Під час розмови з журналістами представники агентства заявили, що готові розпочати генеральну репетицію SLS на стартовому комплексі 39B. Випробування розпочнуться з «виклику на станції» персоналу о 17:00 за часом східного узбережжя США 18 червня. Завантаження рідкого кисню та рідкого водню в основний ступінь і розгінний блок ракети розпочнеться о 7:00 за східним часом 20 червня, з відліком до Т-0 о 14:40 того ж дня.

Підкомітет з оборонних асигнувань схвалив збільшення фінансування Міноборони США та підтримав космічні програми

Комісія додала майже 200 млн доларів на космічні запуски з метою національної безпеки понад запит адміністрації. Підкомітет із питань оборони Комітету з асигнувань Палати представників 15 червня голосуванням схвалив законопроєкт про фінансування оборони на 2023 фінансовий рік.

Законопроєкт передбачає виділення Міністерству оборони 761,6 млрд доларів, що на 32 млрд доларів більше фінансування, передбаченого в 2022 році, але менше 773 млрд доларів, запрошених адміністрацією Байдена.

Цікаве

Джерело: ESO, ESA/Hubble, M. Kornmesser

Найшвидше зростаюча чорна діра за секунду поглинає масу, рівну Землі

Найшвидше зростаюча з усіх відомих чорна діра щосекунди поглинає речовину, еквівалентну всій Землі. Міжнародна дослідницька група виявила, що ця гігантська чорна діра має масу, в 3 млрд разів більшу за сонячну, і активне поглинання призводить до швидкого зростання гіганта. Воно відбувається в результаті процесу акреції, коли чорна діра «висмоктує» речовину з тонкого диску газу та пилу, що обертається навколо масивного об’єкта.

Perseverance знайшов сміття на Марсі: фото

Сміття знаходять на Землі у найнезвичайніших місцях, воно є навіть на дні Маріанського жолоба на глибині 11 км. А тепер його знайшли на Марсі. Марсохід NASA Perseverance, який займається пошуком позаземного життя у дельті висохлої річки, сфотографував уламок від космічного апарату, що застряг у скелі. Він є частиною теплового захисту корпусу посадкового модуля Perseverance, який нагрівався до екстремальних температур під час входу в марсіанську атмосферу.

Закликав «покінчити з Україною»: Twitter заблокував акаунт Рогозіна

Адміни Twitter вимагають від голови роскосмосу Дмітрія Рогозіна, щоб той видалив повідомлення, в якому закликав росіян «покінчити з Україною».

Дослівно твіт: «Взагалі, те, що виросло на місці України, є екзистенційною загрозою російському народу, російській історії, російській мові та російській цивілізації. Якщо не покінчимо з ними, як, на жаль, не покінчили з ними наші діди, доведеться гинути, але закінчувати ще більшою ціною нашим онукам. Тому давайте краще ми з цим покінчимо. Раз і назавжди. Заради наших онуків».

Як найблакитніший астероїд Сонячної системи набув свого кольору

Незвичайний астероїд із блакитним відтінком, ймовірно, отримав свій фірмовий колір через інтенсивне сонячне світло. Синій колір астероїда Фаетон спантеличує вчених з моменту відкриття цього небесного тіла на початку 1980-х років. Нове дослідження припускає, що за дивний відтінок космічного каменю несе відповідальність його унікальна орбіта.

Читайте у попередньому дайджесті: Sierra Space запускає програму підготовки космонавтів, а місія CAPSTONE Cubasat знову відкладена: дайджест новин

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Долучайтеся: https://t.me/ustmagazine

Новини інших медіа