Perseverance вразив NASA моторошним знімком заходу сонця на Марсі

Марсохід NASA Perseverance полишив дослідження планети, щоб поглянути в небо та зробити дивовижний знімок заходу Сонця. Фото, зроблене раніше у листопаді й опубліковане днями аерокосмічною адміністрацією, показує моторошне свічення за кам’янистим ландшафтом Марсу.

Perseverance, який висадився на Марсі у лютому, зробив знімок за допомогою високотехнологічної камери Mastcam-Z. NASA зазначає, що цей марсіанський захід сонця відрізняється від будь-яких інших, зроблених на Червоній планеті раніше.

Захід на Марсі
Незвичний колір заходу Сонця пояснюється тим, що він був відкалібрований і збалансований по білому, щоб видалити артефакти камери Mastcam-Z. Фото: NASA

«Марсіанські заходи Сонця зазвичай вирізняються своїм характерним синім кольором. Дрібний пил дозволяє синьому світлу проникати в атмосферу ефективніше, ніж кольори з довгими хвилями. Але цей захід інакший: менше пилу в атмосфері дає більш притлумлений колір, ніж зазвичай. Колір був відкалібрований і збалансований по білому, щоб видалити артефакти камери», йдеться у повідомленні NASA.

Perseverance
Ровер Perseverance. Зображення: NASA

Це не перші зображення, зроблені Perseverance камерою Mastcam-Z за останні дев’ять місяців. У жовтні марсохід зняв приголомшливий панорамний вид кратера Єзеро на Марсі, що розкрив драматичне минуле планети. Незабаром він опублікував селфі з кількох зображень, що дозволяють роздивитися марсохід у разючих деталях.

Повна панорама марсіанського заходу
Повна панорама марсіанського заходу. Фото: NASA

Perseverance також ніс мініатюрний гелікоптер Ingenuity, який у квітні став першим атмосферним літальним апаратом, котрий здійснив керований політ на іншій планеті. Наразі Ingenuity виконав 16 окремих польотів різної складності.