Perseverance розпочав виконання основної наукової програми

Марсохід Perseverance розпочав виконання своєї основної наукової програми. Її головна мета —  пошук слідів, що вказують на існування життя на Червоній планеті в минулому.

     

Крупний план однієї з ділянок марсіанської поверхні. Джерело: NASA/JPL-Caltech/MSSS

Уже найближчим часом ровер почне операцію по відбору першої проби ґрунту. Загалом вся процедура займе 11 днів. Взятий роботизованою рукою зразок буде проаналізований на предмет наявності біомаркерів за допомогою інструментів на борту мобільної лабораторії, після чого поміщений у спеціальну капсулу та запечатаний. Усього на борту Perseverance є 43 капсули для зберігання проб марсіанського ґрунту. У майбутньому вони мають бути доставлені на Землю спеціальною місією.

Крім того, Perseverance також буде сканувати навколишню поверхню з метою визначення її мінералогічного складу, характеристик і внутрішньої структури. Зібрані ним дані мають допомогти дослідити минуле кратера Єзеро. Зокрема, вчені сподіваються перевірити гіпотезу, згідно з якою озеро, що колись заповнювало цю ударну формацію, неодноразово висихало і знову заповнювалося водою.