Perseverance надіслав нові світлини з Марсу після втрати зв’язку

Марсохід NASA Perseverance успішно «прокинувся» після нетривалої втрати зв’язку через сполучення з Сонцем і повернувся до роботи на Червоній планеті. Він навіть «зателефонував» додому та поділився своїми першими світлинами Марсу.Perseverance й інші марсіанські космічні апарати нещодавно втратили зв’язок на два тижні. У цей час Марс перебував на протилежному боці від Сонця з точки зору нашої планети. У цій конфігурації, відомій як «сонячне сполучення», наша зоря може спотворювати команди, які відправляються з Землі на Червону планету, тому NASA та інші космічні агентства переводять апарати в режим очікування.

Перший знімок із Марсу після «пробудження» Perseverance. Джерело: офіційний Twitter марсохода Perseverance

Після того, як Марс повернувся в поле зору Лабораторії реактивного руху NASA в Південній Каліфорнії, шестиколісний робот «прокинувся» і відновив дослідження 45-кілометрового кратера Єзеро. На думку вчених, у цьому кратері мільярди років тому були озеро та дельта річки.

Світлина поверхні Марсу поблизу кратера Єзеро. Джерело: офіційний Twitter марсохода Perseverance

«Я повернувся до роботи. Я зробив кілька знімків, вивчав погоду, проводив хімічні експерименти, а також отримував оновлення програмного забезпечення», — повідомив офіційний обліковий запис Perseverance у Twitter.

У цей пост ми додали дві чудові свіжі світлини місцевості, яку зараз перетинає Perseverance.

За матеріалами Live Science