Острів Мордвинова із космосу

Представлений знімок був зроблений 13 грудня 2020 року супутником Landsat 8. На ньому зображений острів Мордвинова, також відомий під назвою «Слоновий», або Елефант (Elephant Island). Ця, покрита льодом ділянка суші, є найбільшою у північно-східній групі архіпелагу Південні Шетландські острови, розташованого між Антарктичним півостровом та Південною Америкою. Його площа становить 558 км², висота найвищої точки — 973 м.

Острів Мордвинова (острів Елефант) із космосу. Джерело: NASA

Острів був відкритий у січні 1820 року. Англійські промисловці помітили на його узбережжя безліч морських слонів, що й зумовило вибір назви. Своєю чергою, експедиція Беллінсгаузена, яка відвідала ці місця у січні 1821 року, назвала його на честь адмірала С.І.Мордвинова.

Острів Мордвинова набув популярності завдяки Імперській трансантарктичній експедиції Ернеста Шеклтона. 14 квітня 1916 року на нього висадилися 28 членів команди судна Endurance, розчавленого льодами у морі Уедделла. Розуміючи, що пошукові загони не шукатимуть його тут, Шеклтон вирішив сам вирушити за допомогою. Він узяв п’ять осіб та на невеликій шлюпці відплив до китобійної бази на острові Південна Джорджія, розташованої за 1520 км на північний схід. Залишена частина команди, заснувала табір та почала чекати приходу допомоги.

Острів Мордвинова (острів Елефант) із космосу. Джерело: NASA

Шеклтону вдалося досягти Південної Джорджії, знайти норвезьких китобоїв та організувати рятувальну операцію. Залишені на острові Мордвінова учасники експедиції, були успішно евакуйовані 30 серпня 1916 року.

За матеріалами https://earthobservatory.nasa.gov